Nedeľa 28.02.2021
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
26.03.2018 11:39

Samospráva chce získať dotácie na rekonštrukciu hasičských zbrojníc


Ilustračná snímka Milan Dermek


Banskoštiavnická samospráva chce zrekonštruovať dve hasičské zbrojnice. Na ich opravu sa snaží získať dotácie z ministerstva vnútra. Predloženie žiadosti a tiež výšku prípadného spolufinancovania schválili banskoštiavnickí poslanci na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva.


Mesto plánuje zrekonštruovať vybrané priestory požiarnej zbrojnice na Sládkovičovej ulici. Ako sa uvádza v dôvodovej správe, v značne nevyhovujúcom stave sú sociálne zariadenia na prvom poschodí.       

Okrem prebudovania priestorovej dispozície je potrebná oprava vodoinštalácie, elektroinštalácie a sanitárneho vybavenia. Rekonštrukciu si vyžaduje aj priestor garáže a jej elektroinštalácia. Náklady na túto rekonštrukciu sú vyčíslené na 31.500 eur, požadovaná výška dotácie je 29.925 eur.       

Samospráva by chcela zrekonštruovať aj hasičskú zbrojnicu v Štefultove. Tá pozostáva z dvoch stavebných častí. Opravu si vyžadujú obe, pôvodná časť aj prístavba. Aj v tomto prípade chce mesto žiadať o finančné prostriedky vo výške 29 925 eur.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.10.2017
Samospráva chce zrekonštruovať Komunitné centrum na Šobove
Banskoštiavnická samospráva plánuje zrekonštruovať Komunitné centrum, ktoré svoje aktivity vyvíja v lokalite Šobov, kde žije početná rómska komunita.
viac
08.04.2020
Na Počúvadle monitorujú ochranári výskyt bobrov
Na jazere Počúvadlo neďaleko Banskej Štiavnice monitorujú ochranári výskyt bobrov. Riaditeľ Správy Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Štiavnické vrchy Peter Farbiak priblížil, že na Počúvadlo prišli tieto zákonom chránené živočíchy pravdepodobne po potoku Sikenica.
viac
29.07.2020
Historická Banská Štiavnica bude mať opäť priame spojenie s Bratislavou
Od nedele 2. augusta bude medzi Banskou Štiavnicou a Bratislavou opäť premávať priamy autobusový spoj. V rámci podpory cestovného ruchu naň prispeje Banskobystrický samosprávny kraj prostredníctvom svojej Rozvojovej agentúry 20 000 eur.
viac
05.01.2021
B. Štiavnica vyhlásila súťaž na rekonštrukciu atletického štadióna
Samospráva Banskej Štiavnice vyhlásila verejnú súťaž na rekonštrukciu a modernizáciu atletického štadióna. Uchádzači o zákazku v predpokladanej hodnote vo výške viac ako 530 000 eur môžu ponuky mestu predložiť do 28. januára.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %