Nedeľa 12.07.2020
Dnes má meniny 
Nina
°C
26.03.2018 11:39

Samospráva chce získať dotácie na rekonštrukciu hasičských zbrojníc


Ilustračná snímka Milan Dermek


Banskoštiavnická samospráva chce zrekonštruovať dve hasičské zbrojnice. Na ich opravu sa snaží získať dotácie z ministerstva vnútra. Predloženie žiadosti a tiež výšku prípadného spolufinancovania schválili banskoštiavnickí poslanci na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva.


Mesto plánuje zrekonštruovať vybrané priestory požiarnej zbrojnice na Sládkovičovej ulici. Ako sa uvádza v dôvodovej správe, v značne nevyhovujúcom stave sú sociálne zariadenia na prvom poschodí.       

Okrem prebudovania priestorovej dispozície je potrebná oprava vodoinštalácie, elektroinštalácie a sanitárneho vybavenia. Rekonštrukciu si vyžaduje aj priestor garáže a jej elektroinštalácia. Náklady na túto rekonštrukciu sú vyčíslené na 31.500 eur, požadovaná výška dotácie je 29.925 eur.       

Samospráva by chcela zrekonštruovať aj hasičskú zbrojnicu v Štefultove. Tá pozostáva z dvoch stavebných častí. Opravu si vyžadujú obe, pôvodná časť aj prístavba. Aj v tomto prípade chce mesto žiadať o finančné prostriedky vo výške 29 925 eur.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2017
Ako si Banská Štiavnica poradila s podnikateľmi. Tí využívali kontajnery občanov
Od januára 2017 zaviedli v meste Banská Štiavnica množstvový zber zmesového komunálneho odpadu pre právnické osoby a spoplatnili aj odber vytriedených odpadov z podnikateľskej činnosti. Motivujú ich tým nevhadzovať odpad do nádob určených pre občanov.
viac
27.10.2017
Samospráva chce zrekonštruovať Komunitné centrum na Šobove
Banskoštiavnická samospráva plánuje zrekonštruovať Komunitné centrum, ktoré svoje aktivity vyvíja v lokalite Šobov, kde žije početná rómska komunita.
viac
28.04.2018
Zabehnutím okruhu pod Kalváriou môže verejnosť podporiť jej obnovu
Pod banskoštiavnickou Kalváriou sa už budúci víkend uskutoční 1. ročník podujatia Deň rodiny a športu pod Kalváriou. Okrem možnosti stráviť čas so svojou rodinou aktívne, ponúkne podujatie v sobotu 5. mája možnosť podporiť obnovu tejto barokovej pamiatky.
viac
11.01.2019
Mesto kultúry otvorí burza rodinného striebra
Slávnostným ceremoniálom na Námestí sv. Trojice v Banskej Štiavnici a inscenovaným výkupom príbehov obyvateľov mesta na účel ich umeleckého stvárnenia odštartuje 19. januára historicky prvé Mesto kultúry Slovenskej republiky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %