Piatok 18.09.2020
Dnes má meniny 
Eugénia
°C
03.08.2020 03:25

Ružinov osádza vtáčie napájadlá s vodou, ale aj napájadlá pre ježkov


Ilustračná snímka, zdroj: wikimedia.org


Bratislavský Ružinov začal s osádzaním napájadiel s vodou, aby pomohol operencom a ježkom dostať sa ľahšie k vode počas teplých letných dní.


Mestská časť sa tak pridala k iniciatíve viac ako 70-ročnej občianky, ktorá chodí denne po Ružinove a rozlieva vodu do vlastnoručne vyrobených napájadiel. Na sociálnej sieti o tom informuje ružinovský vicestarosta Martin Patoprstý.       

Napájadlá s vodou pribudli najnovšie na Daxnerovom námestí, v parčíku Viktorínova, na Trebišovskej ulici, v Parku Ostredky, na ihrisku Mesačná a v Parku Vietnamská. "Postupne budeme pridávať ďalšie a ak máte záujem vo svojom okolí podporiť túto myšlienku, tak napíšte a doručíme vám napájadlo aj s tabuľkou. Prípadne si vyrobte vlastné a my vám dáme tabuľku na označenie," konštatuje Patoprstý.       

Niekoľko vtáčích napájadiel osadila pred časom napríklad aj Dúbravka. Misky na reťaziach s vtáčou plastikou sú zavesené na stromoch napríklad v parku pri Horanskej studni, v záhrade pri miestnom úrade na Žatevnej ulici, v Parku Pekníkova, pri Dome kultúry Dúbravka a pri štyroch detských ihriskách - Duna na Valachovej ulici, Nejedlého pri základnej škole, na Ulici kapitána Rašu a na ulici Karola Adlera pri bývalej tanečnej škole.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.06.2016
Letná sezóna na Zemplínskej Šírave bude v retro štýle
Letná sezóna na Zemplínskej šírave sa začne oficiálne v nedeľu (19. 6.) v rekreačnej oblasti Kamenec.
viac
27.08.2018
Rozlúčka s letom v Ružinove
Cultus Ružinov a MČ Bratislava-Ružinov vás pozývajú po 3. krát na rozlúčku s letom spojenú s opekačkou, ktorá bude v sobotu 1. 9. od 15. h pred DK Ružinov.
viac
05.11.2018
V bratislavskom Ružinove odhalili pamätník A. Srholcovi
Pamätník Antonovi Srholcovi slávnostne odhalili v nedeľu v parku na Mierovej ulici v bratislavskom Ružinove. Vybudovanie pamätníka iniciovalo občianske združenie (OZ) Babie leto, ktoré má záujem pomenovať po Srholcovi aj celý park.
viac
24.07.2020
Dúbravka rozmiestnila osem vtáčích napájadiel, pomáhať môžu aj ľudia
Bratislavská Dúbravka rozmiestnila niekoľko vtáčích napájadiel, aby pomohla operencom dostať sa ľahšie k vode počas teplých letných dní. Misky na reťaziach s vtáčou plastikou sú zavesené na stromoch v ôsmich rôznych lokalitách.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.91 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %