Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
18.11.2021 11:25

Regionálne pulty BBSK majú úspech


Snímka zdroj: (BBSK).


Projekt Regionálnych pultov Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) má za sebou po spustení e-shopu úspešný rok. Aktuálne už ponúka výrobky od 58 regionálnych producentov.


Informovala o tom marketingová manažérka Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Banskobystrický kraj Turizmus Zuzana Jóbová.

Produkty z Regionálnych pultov od výrobcov z rôznych kútov Banskobystrického kraja sú aktuálne dostupné v 12 fyzických pultoch v ubytovacích zariadeniach v kraji a na e-shope regionalnepulty.sk. Prostredníctvom webovej stránky bolo za rok jej fungovania predaných vyše 1800 produktov.

"Po roku fungovania e-shopu a samozrejme fyzických pultov spolupracujeme s 58 regionálnymi producentmi z Banskobystrického kraja," uviedla manažérka projektu Regionálne pulty Mária Ursínyová. Ako dodala, pred rokom spolupracovali s 20 producentmi a ich počet neustále rastie. V rámci projektu spolupracujú i s miestnymi akčnými skupinami a približne polovica výrobkov z ponuky má značku Regionálny produkt. Tá je zárukou lokálnych surovín, tradičných postupov a zachovaného podielu ručnej práce.

Štatisticky najobľúbenejšie z ponuky Regionálnych pultov sú hrnčeky z Podpoľania, drevené svietniky z okolia Banskej Štiavnice či kyjatické svietniky z Gemera. "Obľube sa tešia aj prírodné mydlá, sviečky z včelieho vosku, ale aj lekváre a kozmetika založená na bylinkách alebo termálnej vode," priblížila Jóbová s tým, že kúpou výrobkov sú priamo podporovaní lokálni producenti z Banskobystrického kraja. Projekt navyše myslí aj na ochranu životného prostredia, na balenie produktov sú využívané upcyklované obalové materiály.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.09.2020
Základné školy sa môžu zapojiť do projektu „Hovorme o jedle“
Základné školy sa už od 16. septembra 2020 budú môcť zaregistrovať a realizovať aktivity VIII. ročníka HOVORME O JEDLE.
viac
17.12.2020
KOCR Severovýchod Slovenska spúšťa kampaň Zimná výzva
Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom spúšťa v tomto roku novú kampaň na zimnú turistickú sezónu.
viac
25.08.2021
Hrad Ľupča ožil regionálnymi produktami z Horehronia
V historických priestoroch Hradu Ľupča sa v utorok 24. augusta 2021 konalo slávnostné odovzdávanie certifikátov Regionálneho produktu HOREHRONIE novým držiteľom v poradí už tretej výzvy v rámci projektu regionálnej značky.
viac
16.11.2021
Úspešné leto v Trenčianskom kraji
Tohtoročné leto v Trenčianskom kraji bolo aj napriek pretrvávajúcej pandémii a s ňou spojenými obmedzeniami z hľadiska návštevnosti kraja úspešné. Dominoval, už tradične, domáci cestovný ruch.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %