Streda 08.02.2023
Dnes má meniny 
Zoja
°C
31.10.2022 01:30

PSK modernizuje dva mosty a šesť kilometrov ciest v okrese Sabinov


Ilustračná snímka: (tasr).


Prešovský samosprávny kraj (PSK) modernizuje ďalšie cesty a mosty aj v okrese Sabinov. Pri Sabinove sa zároveň rieši problém na úseku s nedostatočným odvodnením.


Krajská samospráva akcie financuje z vlastných zdrojov a celkovo tu preinvestuje viac ako 1,6 milióna eur. Informovala o tom hovorkyňa kraja Daša Jeleňová.

V Sabinovskom okrese kraj podľa jej slov aktuálne ukončil štyri cestné akcie, ďalšie tri za približne 934 000 eur sa realizujú. Rekonštrukcie sa týkajú mostov cez Vysocký potok a Malú Svinku, ako aj viacerých cestných úsekov, a to celkovo vyše 5,7 kilometra.

"Nový vzhľad má šesť metrov dlhý most cez Vysocký potok v obci Vysoká a 400 metrov vozovky na priľahlej ceste tretej triedy. 52-ročný most bol klasifikovaný v stupni piaty – zlý, aj preto bola potrebná kompletná rekonštrukcia jeho zvršku," uviedla Jeleňová.

Na priľahlej vozovke sa vyhotovili konštrukčné vrstvy z asfaltového betónu a zabezpečilo sa jej lepšie odvodnenie. To všetko za vyše 209 000 eur. Cestná akcia v tejto časti okresu pokračovala a dotkla sa aj úseku Vysoká – Brezovička. Za 60 kalendárnych dní sa na ňom opravilo 2,2 kilometra za takmer 200 000 eur.

Ukončená je obnova obrusnej vrstvy vozovky na ceste medzi Brezovicou a Tichým Potokom. Asfaltérska čata Správy a údržby ciest PSK tu opravila úsek dlhý vyše 1,9 kilometra. Práce si vyžiadali investíciu vyše 236 000 eur.

Asfaltérska čata krajskej samosprávy obnovila obrusnú vrstvu taktiež úseku cesty v obci Ďačov. Celkové investície do tejto cestnej akcie sa vyšplhali na viac než 52 000 eur.

V okrese sa aktuálne od začiatku októbra realizuje modernizácia cesty medzi Lipanmi a Lúčkou. V extraviláne Sabinova na ceste tretej triedy prebieha na dvoch úsekoch eliminácia bezpečnostných rizík. Dôvodom je nedostatočné odvodnenie vozovky. Pri vjazde do mesta Sabinov z obce Ražňany sa zrealizuje optická psychologická brzda a signalizačné gombíky.

V auguste sa spustila aj rekonštrukcia mosta cez potok Malá Svinka v Jarovniciach, ktorý bol postavený ešte v roku 1964 a bol vo veľmi zlom stave, kategorizovanom v stupni šesť. Vykazoval známky korózie, priehybov konštrukcie či porušenia výstuže. Náklad stavby predstavuje takmer 570 000 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.02.2021
Most pri obci Stretava budú musieť kompletne zrekonštruovať
Most na ceste II/555 pri obci Stretava v okrese Michalovce, na ktorom už niekoľko týždňov platia dopravné obmedzenia, bude musieť podstúpiť komplexnú rekonštrukciu.
viac
27.05.2021
Prešovský kraj opraví cesty v okrese Svidník a Humenné
Prešovská samospráva opraví ďalšie cesty v nevyhovujúcom stave. Do roka zmodernizuje vozovku na úseku Hudcovce – Topoľovka a okresná hranica Svidník – Mičakovce. Do rekonštrukcií preinvestuje 1,8 milióna eur.
viac
19.04.2022
Kraj investuje do opravy mosta pred Raslavicami viac ako 330 000 eur
Celkovo 334 281 eur investuje do opravy mosta pred obcou Raslavice v Bardejovskom okrese Prešovský samosprávny kraj (PSK). Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) s rekonštrukciou mosta začala koncom marca.
viac
19.10.2022
V okrese Prešov kraj opravil ďalšie mosty a cesty za 1,7 milióna eur
Prešovský samosprávny kraj (PSK) investoval v uplynulých mesiacoch do rekonštrukcie ciest a mostov v Prešovskom okrese. Ide celkovo o 1,7 milióna eur, ktoré umožnili opravu dvoch mostov a takmer piatich kilometrov ciest, ako i rekonštrukciu rigola a odvodnenie vozovky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %