Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
20.02.2021 12:05

PSK zriadi veľkokapacitné očkovacie centrá, prvé vznikne v Prešove


Ilustračná snímka, zdroj: TV7


Prešovský samosprávny kraj (PSK) zriadi na svojom území veľkokapacitné očkovacie centrá. Prvé vznikne v Prešove, ďalšie pribudnú vo vybraných mestách v rámci celého kraja.


Ako TASR informovala hovorkyňa kraja Daša Jeleňová, v prešovskom centre sa s očkovaním začne 27. februára.  "Veľkokapacitné očkovanie zo strany krajskej samosprávy je postavené na ambulantnom sektore, čím by sa mali odbremeniť nemocnice v regiónoch. PSK chod centier zabezpečí priestorovo, prevádzkovo a materiálne. Zo strany očkovacích tímov, respektíve poskytovateľov ambulantnej starostlivosti, budú zabezpečení zdravotnícki pracovníci v zložení lekár a setra, prípadne samostatne lekár alebo sestra, celý výkon očkovania a následné vykazovanie výkonu očkovania," uviedla Jeleňová.      

Prvé očkovacie centrum PSK vznikne v priestoroch Športovej haly Hotelovej akadémie na Baštovej ulici v Prešove. Vakcináciu tam 27. februára v čase od 8.00 do 17.00 h zabezpečí desať tímov. Prebiehať bude v kójach, kde bude fungovať takpovediac desať samostatných ambulancií. Počas celej doby vakcinácie tam bude prítomný aj erudovaný tím záchrannej zdravotnej služby.       

"PSK má na tento účel z ministerstva zdravotníctva zakontrahovaných 1500 vakcín. Kraj nateraz nedisponuje informáciou, aké skupiny obyvateľstva sa v pilotnom centre v Prešove budú očkovať. V týchto dňoch by malo byť toto centrum zaregistrované v očkovacom systéme na stránke www.korona.gov.sk," vysvetlila Jeleňová.       

Okrem centra v Prešove by mali postupne vzniknúť ďalšie, a to vo vybraných mestách kraja. "Na Spiši by sa malo centrum zriadiť v meste Poprad a na hornom Zemplíne v Humennom, pričom do úvahy pre ďalšie centrá pripadajú aj mestá Stará Ľubovňa a Bardejov. Počet očkovacích centier bude závisieť od množstva dodávok vakcín zabezpečených pre kraj zo strany rezortu zdravotníctva. Očkovanie by malo v centrách prebiehať zatiaľ vo víkendovom režime," doplnila Jeleňová.       

PSK v súvislosti so zriadením veľkokapacitných vakcinačných centier už spustil podľa jej slov registráciu poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Formulár na prihlásenie je k dispozícii na webovom sídle kraja www.vucpo.sk. Termín uzávierky pre prihlasovanie je do 23. februára do 15.00 h.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.03.2021
Kraj pripravil na víkend dve veľkokapacitné centrá v Prešove a Humennom
Prešovský samosprávny kraj cez víkend otvorí dve veľkokapacitné očkovacie centrá, a to v Prešove a v Humennom. K dispozícii bude mať vyše šesť tisíc očkovacích dávok Astra-Zeneca. Vakcínu proti Covid-19 dostanú priorizované skupiny, o ktorých rozhoduje ministerstvo zdravotníctva.
viac
26.03.2021
Prešovská župa zaočkovala už viac ako 20 tisíc ľudí
Prešovský samosprávny kraj pokračuje v očkovaní proti koronavírusu aj nasledujúci víkend a to v rovnakom režime vo všetkých troch veľkokapacitných vakcinačných centrách (VKOC). V Poprade a v Humennom sa bude očkovať len počas soboty, v Prešove navyše aj v nedeľu.
viac
25.05.2021
Pre záujemcov o preočkovanie AstraZenecou zriadi PSK vlastný registračný systém
Prešovský samosprávny kraj uplynulý víkend v troch veľkokapacitných očkovacích centrách (VKOC) v  Prešove, Poprade a Humennom podal 11 344 vakcín proti koronavírusu. Obyvateľov očkoval aj prostredníctvom svojej výjazdovej služby (VOS), ktorá sa dostala k 932 záujemcom v deviatich obciach kraja.
viac
16.06.2021
Vakcinačné centrá PSK pokorili hranicu 135-tisíc zaočkovaných
Vo veľkokapacitných očkovacích centrách Prešovského samosprávneho kraja sa uplynulý víkend podalo 6 787 vakcín proti koronavírusu, z toho pilotne v Bardejove 656 vakcín Sputnik V. Výjazdová očkovacia služba za tri dni od soboty do pondelka vyočkovala ďalších 1 085 vakcín.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %