Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
24.09.2022 01:35

Prvá diskusia kandidátov na primátora bude o cyklodoprave


Ilustračný banner - pozvánka


Prvú z predvolebných diskusií kandidátov na primátora Bratislavy ohlásila na sobotu 24. septembra Cyklokoalícia. Pozvanie prijal súčasný primátor Matúš Vallo (Team Bratislava, SaS, PS) aj jeho vyzývateľ Martin Mlýnek (OKS, OĽANO, NOVA, Zmena zdola).


Diskusia sa uskutoční o 16:00 v Cyklokuchyni na Tyršovom nábreží, nasledovať po nej bude aj tradičná septembrová cyklojazda cez bratislavské mosty.

Otázky budú smerovať najmä na búdúcnosť pešej a cyklistickej dopravy v hlavnom meste, dotknú sa však aj témy verejných priestorov či ostatných módov dopravy, ako kvalita mestskej hromadnej dopravy či parkovacia politika. Cyklokoalícia do diskusie pozvala aj Rudolfa Kusého, ktorý podľa občianskeho združenia na pozvanie nereagoval.

„Doprava patrí medzi kľúčové agendy mesta, a posledné roky u nás aj vo svete ukazujú, že cyklodopravu ako jej súčasť nemožno ignorovať. Rozdielne prístupy kandidátov k téme môžeme vidieť už v programoch, samostatnou kapitolou je ale aj schopnosť svoj program napĺňať. Srdečne preto pozývame všetkých, ktorým záleží na budúcnosti mesta,“ hovorí Dan Kollár z Cyklokoalície, ktorá diskusiu organizuje.

Autor: ts-Cyklokoalícia


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.08.2019
Mesto navrhuje, aby mu vláda poskytla každoročne finančný príspevok
Metropola SR by mohla od štátu dostávať každoročne príspevok vo výške niekoľkých desiatok miliónov eur na zabezpečenie povinností hlavného mesta. Na utorkovom stretnutí s predsedom vlády Petrom Pellegrinim (Smer-SD) mu to navrhol primátor Bratislavy Matúš Vallo.
viac
10.08.2020
Levoča zachránila nemocnicu vďaka verejno-súkromnému partnerstvu
Od naštartovania reformy verejnej správy na Slovensku ubehli takmer dve desaťročia. Samosprávy získali mnohé kompetencie. Niektoré sú dokonca zriaďovateľmi nemocníc a tých skutočne nie je veľa.
viac
10.04.2021
Bratislava sa pre neochotu štátu pomôcť DPB obráti na Európsku komisiu
Mesto Bratislava sa v krátkom čase obráti na Európsku komisiu. Dôvodom je, že štát stále finančne nepomohol Dopravnému podniku Bratislava (DPB) vykryť miliónové výpadky príjmov spôsobené pandémiou nového koronavírusu.
viac
05.03.2022
M. Vallo: V Bratislave pripravujeme pre utečencov veľkokapacitné centrum pomoci
Bratislava pripravuje zriadenie veľkokapacitného centra pomoci. Oznámil to bratislavský primátor Matúš Vallo s tým, že sa chystajú aj na scenár, keď v meste bude nutné ubytovať rádovo tisícky ľudí z Ukrajiny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %