Streda 30.11.2022
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
24.09.2022 01:35

Prvá diskusia kandidátov na primátora bude o cyklodoprave


Ilustračný banner - pozvánka


Prvú z predvolebných diskusií kandidátov na primátora Bratislavy ohlásila na sobotu 24. septembra Cyklokoalícia. Pozvanie prijal súčasný primátor Matúš Vallo (Team Bratislava, SaS, PS) aj jeho vyzývateľ Martin Mlýnek (OKS, OĽANO, NOVA, Zmena zdola).


Diskusia sa uskutoční o 16:00 v Cyklokuchyni na Tyršovom nábreží, nasledovať po nej bude aj tradičná septembrová cyklojazda cez bratislavské mosty.

Otázky budú smerovať najmä na búdúcnosť pešej a cyklistickej dopravy v hlavnom meste, dotknú sa však aj témy verejných priestorov či ostatných módov dopravy, ako kvalita mestskej hromadnej dopravy či parkovacia politika. Cyklokoalícia do diskusie pozvala aj Rudolfa Kusého, ktorý podľa občianskeho združenia na pozvanie nereagoval.

„Doprava patrí medzi kľúčové agendy mesta, a posledné roky u nás aj vo svete ukazujú, že cyklodopravu ako jej súčasť nemožno ignorovať. Rozdielne prístupy kandidátov k téme môžeme vidieť už v programoch, samostatnou kapitolou je ale aj schopnosť svoj program napĺňať. Srdečne preto pozývame všetkých, ktorým záleží na budúcnosti mesta,“ hovorí Dan Kollár z Cyklokoalície, ktorá diskusiu organizuje.

Autor: ts-Cyklokoalícia


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.12.2016
Trstená si bude nového primátora voliť 8. apríla, voľby budú aj inde
Trstená si bude nového primátora voliť v sobotu 8. apríla 2017. Spolu s ňou bude starostov a miestnych poslancov vyberať ďalších vyše 20 obcí.
viac
06.02.2017
Žiaci v Bánovciach nad Bebravou dostali vysvedčenia priamo od ministra
Dňa 31. januára prišiel na oficiálnu návštevu do Bánoviec nad Bebravou minister školstva Peter Plavčan.
viac
31.01.2019
Uzávierky k D4R7 a Mlynských nív sa dotknú viacerých obcí pri Bratislave
Primátor Bratislavy Matúš Vallo sa 29. januára stretol so starostami okolitých obcí, ktorých obyvatelia cestujúci do Bratislavy najviac pocítia dopravné uzávierky súvisiace s výstavbou diaľničného obchvatu D4R7 a výstavby autobusovej stanice Mlynské nivy.
viac
20.08.2019
Mesto navrhuje, aby mu vláda poskytla každoročne finančný príspevok
Metropola SR by mohla od štátu dostávať každoročne príspevok vo výške niekoľkých desiatok miliónov eur na zabezpečenie povinností hlavného mesta. Na utorkovom stretnutí s predsedom vlády Petrom Pellegrinim (Smer-SD) mu to navrhol primátor Bratislavy Matúš Vallo.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %