Nedeľa 03.03.2024
Dnes má meniny 
Bohumil, Bohumila
°C
24.11.2023 02:55

Projekt Vianočný stromček odkazov do neba


Nezisková organizácia Sv. Lujza, n.o. - logo


Nezisková organizácia Sv. Lujza, n.o. – Mobilný hospic organizuje projekt „Vianočný odkaz do neba“. Stromček na ktorý bude možné zavesiť vianočný odkaz bude osadený v spolupráci s mestom Prievidza pri Betleheme pred Piaristickým kostolom.


Pre niekoho môžu byť Vianočné sviatky obzvlášť ťažké. Nedopovedané myšlienky, skryté priania, úvahy, emócie. Vďaka tomuto projektu môžete ozdobiť Vianočný stromček odkazom pre Vášho blízkeho do „Neba“. Čo ste mu nestihli povedať alebo naopak povedali a mrzí Vás to.

„Prvý deň osadenia „Vianočného stromčeka odkazov do Neba“ bude náš tím Mobilného hospicu Sv. Lujza, n. o. spoločne s Vami písať odkazy pre zosnulých blízkych. Od Mikuláša 6.12. 2023 do Troch kráľov 6.1.2024 budete môcť priniesť a zavesiť vlastný vyrobený „Vianočný odkaz do Neba“. Budeme radi, keď sa pri „Vianočnom stromčeku odkazov do neba“ počas sviatkov stretnete s ľuďmi z našej komunity, pre ktorých môžu byť Vianočné sviatky obzvlášť ťažké a budete cítiť, že nie ste sami,“ hovorí o projekte Mgr. Veronika Takáčová z organizácie Sv. Lujza.

Nezisková organizácia Sv. Lujza, n.o. – Mobilný hospic, poskytuje nevyliečiteľne chorým osobám a ich rodinám odbornú zdravotnú a psychosociálnu podporu v  domácom prostredí. Rodinu zaškolí a spoločne prejdú krok po kroku celú starostlivosť. S rodinou sa porozprávajú o obavách a spoločne hľadajú možnosti a riešenia.

Tím mobilného hospicu tvoria lekári, zdravotné sestry, sociálne pracovníčky, poradcovia pre pozostalých, duchovní. Služby hospic poskytuje bezplatne.

Autor: (Zdroj: Infolist mesta Prievidza)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.08.2019
Výstava v dome kultúry predstavuje hornú Nitru z neba
Hornonitriansky región prostredníctvom dvoch desiatok veľkoformátových leteckých fotografií predstavuje výstava Prievidza a okolie z neba, ktorú sprístupnili v Dome kultúry v Handlovej. Návštevníci si ju tam môžu pozrieť do 12. septembra.
viac
03.03.2020
Prievidza získala nenávratný finančný príspevok na vybudovanie detských jaslí
Mesto Prievidza získalo nenávratný finančný príspevok (NFP) na realizáciu projektu s názvom „Vybudovanie detských jaslí v meste Prievidza“.
viac
22.12.2020
Prievidzu chcú vykurovať biomasou a banskými vodami
Vykurovanie Prievidze po roku 2023 majú zabezpečiť banské vody, biomasa či zemný plyn. O novom zdroji vykurovania, ktorý má zabezpečiť Prievidzské tepelné hospodárstvo (PTH) po ukončení všeobecného hospodárskeho záujmu (VHZ), rozhodli mestskí poslanci na svojom pondelkovom rokovaní.
viac
14.12.2023
Vianočný výlov kaprov v Prievidzi
Tradičnou predvianočnou aktivitou v meste Prievidza je výlov kaprov na Námestí Slobody, na ktorú sa tešia mnohí obyvatelia, no najmä deti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %