Jozef Iľko preberá cenu z rúk primátora Bratislavy Iva Nesrovnala
V Červenom salóne Primaciálneho paláca osobne z rúk primátora Bratislavy Iva Nesrovnala prevzali dodatočne ocenenie Senior roka 2018 štyria Bratislavčania – Jozef Iľko, Gréta Hrdá, Oľga Rapavá a Peter Buček.
„Podstatou života je nezastať, čoho príkladom sú aj všetci aktívni seniori, ktorých som mal šancu spoznať. Dokazujú ako vyzerá mať rád svoje mesto a život v ňom. Som rád, že som mohol osobne stretnúť a odovzdať ocenenie seniorom, ktorí nemohli byť prítomní na poslednom odovzdávaní cien Senior roka 2018, porozprávať o sa s nimi o ich radostiach či starostiach aj o tom, čo sa nám v Bratislave už podarilo zlepšiť a v čom chceme pokračovať,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.
Ocenenie Senior roka sa udeľuje Bratislavčanom, ktorí v meste pôsobili pracovne, angažovali sa vo verejnej sfére alebo záujmovej činnosti a aj v súčasnosti na dobrovoľníckej báze pôsobia v občianskej, sociálnej, kultúrnej, športovej či inej oblasti.
Ocenenie Senior roka za mimoriadny prínos pre Bratislavu za rok 2018 získali:
Juraj Sarvaš, herec a recitátor a tvorca výnimočných poetických večerov pri sviečkach v jeho réžii, ktoré sú venované slovenským básnikom. Okrem iného aj moderátor predchádzajúcich dvoch ročníkov podujatia Senior roka.
Felicitas Babušíková, pôsobila ako hlavný rozhodca a kontrolór na najvyšších krasokorčuliarskych súťažiach. Počas ZOH v Salt Lake City bola súčasťou komisie, ktorá vypracovala súčasný systém hodnotenia v krasokorčuľovaní.
Pavol Zelenay, skladateľ a hudobný redaktor Slovenského rozhlasu a tiež zakladateľ legendárneho hudobného festivalu - Bratislavská lýra.
Dana Herrmannová, jedna z prvých televíznych hlásateliek, stále pri zrode televízie v roku 1956. O prácu však prišla keď odmietla prijať „normalizáciu“ po príchode sovietskych vojsk na naše územie. Po revolúcii sa opäť vrátila do prostredia televíznej tvorby.
Anton Uherík je profesor a vedec s umeleckou dušou. 40 rokov pôsobil v SAV, kde založil a viedol prvé a jediné psychofyziologické pracovisko na Slovensku. 20 rokov sa aktívne venuje práci s nepočujúcimi, čo vyústilo do tvorby originálneho patentovaného vynálezu metódy vyšetrovania sluchu.
Viliam Dobiáš je uznávaný odborník v oblasti medicíny a záchranárstva, držiteľom množstva ocenení a medailí a tiež autor či spoluautor množstva učebníc a takmer 200 publikácii uverejňovaných aj v zahraničí.