Nedeľa 03.03.2024
Dnes má meniny 
Bohumil, Bohumila
°C
31.10.2023 10:00

Prievidza uvažuje o zvýšení daní, dôvodom sú zásahy štátu


Ilustračná snímka (archív red.)


Mesto Prievidza uvažuje o zvýšení dane z nehnuteľnosti a poplatku za odvoz a likvidáciu komunálneho odpadu. Opatrením, ktoré súvisí s prípravou rozpočtu na rok 2024, reaguje na výpadky príjmov v nadväznosti na zásahy štátu do hospodárenia samospráv.


Uviedla to v pondelok primátorka Katarína Macháčková. "Bohužiaľ, vplyvom zásahov štátu do hospodárenia samospráv sme sa dostali do situácie, keď opäť zvažujeme zvýšenie daní. Robíme to nie preto, že by sme chceli, ale musíme, ak chceme udržať vyrovnaný rozpočet mesta. Jednoducho nedokážeme inak sanovať výpadky z rozpočtu, ktoré nás postihli tento rok a roky predchádzajúce," uviedla Macháčková.         

Mesto podľa nej momentálne plánuje riešiť len otázku dane z nehnuteľnosti a poplatku za komunálny odpad. O akú sumu samospráva zvýši daň z nehnuteľnosti, Macháčková ešte nešpecifikovala, radnica podľa nej pripravila viacero alternatív.         

"Poplatky, ktoré súvisia so škôlkami, sme riešili v predchádzajúcom období. Zatiaľ o ich zvyšovaní neuvažujeme," dodala Macháčková.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.11.2019
Zástupcovia Združenia K8 sa zhodli na potrebe zvyšovania daní a poplatkov
O dosahoch legislatívnych zmien na samosprávy, ako aj o aktuálnych politických a ekonomických témach rokovali vo štvrtok 31. októbra 2019 v Prešove zástupcovia Združenia K8, ktoré tvoria primátori krajských miest.
viac
10.12.2019
Poslanci rozhodnú, či sa od budúceho roka zdvihnú dane najmä za nehnuteľnosť
Pod petíciu proti ich neprimeranému zvýšeniu sa za necelé dva týždne podarilo zástupcom petičného výboru vyzbierať viac než 5200 podpisov. V pondelok ju odovzdali banskobystrickému primátorovi Jánovi Noskovi.
viac
01.06.2020
Rekonštrukciou MŠ na ulici M. Mišíka v Prievidzi sa zvýši jej kapacita
Objekt Materskej školy (MŠ) na Ulici M. Mišíka v Prievidzi kompletne zrekonštruujú. Práce, s ktorými začal dodávateľ v tomto období, majú za cieľ i zvýšenie jej kapacity, po nich by tak malo do MŠ chodiť o 20 detí viac.
viac
29.10.2020
Žarnovica prijme návratnú finančnú výpomoc vo výške viac ako 130 000 eur
Poslanci mesta Žarnovica na stredajšom (28. 10.) mestskom zastupiteľstve schválili prijatie návratnej finančnej výpomoci od štátu. Mesto tak získa na kompenzáciu výpadku dane z príjmu fyzických osôb 131 121 eur, potvrdila zástupkyňa primátora Alena Kazimírová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %