Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
07.02.2023 12:35

Prenčov získal z envirofondu 2,09 milióna eur na dobudovanie kanalizácie a ČOV


Obec Prenčov.


Obec Prenčov v okrese Banská Štiavnica získala z Enivromentálneho fondu takmer 2,09 milióna eur na vybudovanie čistiarne odpadových vôd (ČOV) a dobudovanie kanalizácie. Zmluva medzi oboma subjektmi je zverejnená v Centrálnom registri zmlúv (CRZ).


Ako uviedla starostka Alena Ciglanová, príspevok z envirofondu im pomôže ukončiť všetky potreby v odkanalizovaní a čistení splaškových vôd v obci. "Doteraz máme odkanalizovaných len niečo viac ako polovicu domácností a malá čistiareň odpadových vôd slúži len pre obyvateľov jednej ulice," povedala. Prenčov má asi 640 obyvateľov, v hornej časti obce spravuje aj pomerne veľký domov sociálnej starostlivosti.

Obec podľa starostky v najbližších dňoch vyhlási verejné obstarávanie na dodávateľa stavby. Ak by prebehlo bez problémov, stavať by sa mohlo začať niekedy na jeseň tohto roku. Dodávateľ má potom povinnosť ukončiť stavbu do jesene 2025.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.11.2018
Zásobovanie vodou, odkanalizovanie a čistenie odpadových vôd - Stredné Kysuce
Severoslovenské vodárne a kanalizácie, a.s. Žilina v uplynulých rokoch realizovala viaceré projekty, ktoré prispeli k zvýšeniu životného prostredia v regióne, v ktorom pôsobia.
viac
04.11.2019
Sebechleby idú stavať ČOV a kanalizáciu
Obec Sebechleby v okrese Krupina čaká najväčšia investícia za uplynulých niekoľko rokov. Na stavbu kanalizácie a čistiarne odpadových vôd (ČOV) získala obec z eurofondov nenávratný finančný príspevok 2,26 milióna eur.
viac
21.12.2021
ZMOS: Obec bez vody aj vodovodu
Z reprezentatívneho prieskumu Združenia miest a obcí Slovenska vyplýva, že realita pri vodovodoch, kanalizáciách a čistiarňach odpadových vôd je horšia, ako pôvodné odhady.
viac
10.09.2022
Obec Látky vrátila envirofondu 2,3 mil. eur, ČOV tak skoro v obci nebude
Obec Látky v okrese Detva vrátila Environmentálnemu fondu v uplynulých dňoch finančné prostriedky na stavbu čistiarne odpadových vôd (ČOV) vo výške približne 2,3 milióna eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %