Sobota 01.04.2023
Dnes má meniny 
Hugo
°C
07.02.2023 12:35

Prenčov získal z envirofondu 2,09 milióna eur na dobudovanie kanalizácie a ČOV


Obec Prenčov.


Obec Prenčov v okrese Banská Štiavnica získala z Enivromentálneho fondu takmer 2,09 milióna eur na vybudovanie čistiarne odpadových vôd (ČOV) a dobudovanie kanalizácie. Zmluva medzi oboma subjektmi je zverejnená v Centrálnom registri zmlúv (CRZ).


Ako uviedla starostka Alena Ciglanová, príspevok z envirofondu im pomôže ukončiť všetky potreby v odkanalizovaní a čistení splaškových vôd v obci. "Doteraz máme odkanalizovaných len niečo viac ako polovicu domácností a malá čistiareň odpadových vôd slúži len pre obyvateľov jednej ulice," povedala. Prenčov má asi 640 obyvateľov, v hornej časti obce spravuje aj pomerne veľký domov sociálnej starostlivosti.

Obec podľa starostky v najbližších dňoch vyhlási verejné obstarávanie na dodávateľa stavby. Ak by prebehlo bez problémov, stavať by sa mohlo začať niekedy na jeseň tohto roku. Dodávateľ má potom povinnosť ukončiť stavbu do jesene 2025.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.05.2021
Príjmy z poplatkov za uloženie odpadu sa budú prerozdeľovať po novom
Príjmy z poplatkov za uloženie odpadu sa majú prerozdeľovať po novom. Vďaka upravenému mechanizmu sa vytvorí nová skupina obcí, ktoré získajú príspevok z Envirofondu. Ten budú môcť použiť na triedenie bioodpadu.
viac
23.06.2021
Obce sa sťažujú, že z dotácie Envirofondu nemôžu vyplácať dodávateľov
Viaceré obce, ktoré minulý rok získali z Environmentálneho fondu dotáciu na dobudovanie čistiarne odpadových vôd (ČOV), vodovod či kanalizáciu, sa sťažujú na prístup Environmentálneho fondu, ktorý im podľa nich neumožňuje priebežne vyplácať faktúry dodávateľom za vykonané práce.
viac
10.09.2022
Obec Látky vrátila envirofondu 2,3 mil. eur, ČOV tak skoro v obci nebude
Obec Látky v okrese Detva vrátila Environmentálnemu fondu v uplynulých dňoch finančné prostriedky na stavbu čistiarne odpadových vôd (ČOV) vo výške približne 2,3 milióna eur.
viac
23.02.2023
Stavba ČOV a časti kanalizácie by mala byť ukončená v júni
V Sebechleboch v okrese Krupina realizujú aktuálne prvú etapu výstavby kanalizácie a čistiarne odpadových vôd (ČOV). Približne 1200 obyvateľov obce doteraz splaškovú vodu odvádzalo len do vlastných žúmp.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.32 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.99 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %