Nedeľa 03.03.2024
Dnes má meniny 
Bohumil, Bohumila
°C
30.11.2023 11:23

Pre niekoho odpad, pre iných poklad


Ilustračná snímka


Týmto spôsobom pristupujú zamestnanci Technických služieb mesta Dubnica nad Váhom ku knihám, ktoré svoju životnú púť mali ukončiť na zbernom dvore. Vďaka iniciatíve zamestnancov však v jeho priestoroch vznikla malá knižnica, ktorá ponúka možnosť bezplatnej výpožičky či výmeny rôznorodých titulov.


Nepotrebné knihy tak dostali druhú šancu na život, pred likvidáciou ich zachránil nápad, ktorého hodnota je nevyčísliteľná, a to z dôvodu, že nebolo potrebné vynaložiť žiadne finančné prostriedky. Knižnica pri vstupe na zberný dvor sa skladá z políc rovnako dovezených na zberný dvor, kde mali byť rozobrané a zlikvidované. Namiesto toho slúžia ďalej a plnia tento milý účel. Nevyčísliteľná hodnota tohto projektu spočíva aj v jeho kultúrno-vzdelávacom význame. „Knihy sa takýmto spôsobom vyhli tomu, aby skončili v separovanom odpade. Považujeme ich za naše kultúrne bohatstvo, a preto sme radi, že ešte niekomu poslúžia,“ povedala riaditeľka TSM Dubnica nad Váhom Vladimíra Klačanská. Dodala tiež, že vďaka tejto malej knižnici majú možnosť dopĺňať tituly do mestských knižných búdok v rámci mesta.

Po svoju knižku si na zberný dvor môžete zájsť kedykoľvek počas otváracích hodín. Zároveň môžete doniesť aj publikácie, ktoré už z rôznych príčin doma mať nechcete. Zamestnanci TSM ich do knižničky radi zaradia.

Autor: (Mesto Dubnica nad Váhom)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.11.2016
Rimavská Sobota by mala zabezpečovať vývoz odpadu aj z ďalších okolitých obcí
Rozšírenie vývozu tuhého komunálneho odpadu (TKO) a zmena spôsobu jeho likvidácie patria medzi aktuálne zámery samosprávy Rimavskej Soboty na ďalšie obdobie.
viac
22.02.2021
Žilina chce v roku 2022 spustiť priemyselnú kompostáreň
Mesto Žilina chce v roku 2022 spustiť priemyselnú kompostáreň. Celková výška oprávnených výdavkov projektu je 2 099 334 eur, ministerstvo životného prostredia schválilo žiadosť mesta o nenávratný finančný príspevok vo výške 1 994 367,30 eura.
viac
06.04.2021
V rámci jarného upratovania vyzbierali v Dubnici 40 ton objemného odpadu
Počas jarného upratovania (8. 2. – 22. 3.) vyzbierali v Dubnici nad Váhom viac ako 40 ton objemného odpadu. Polovicu z neho zrecyklovali.
viac
13.10.2023
Za 3 litre použitého kuchynského oleja dostanete liter nového
Technické služby mesta Dubnica n/V prichádzajú v druhej polovici roka rovno s dvoma novinkami týkajúcimi sa zberu kuchynských olejov a tukov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %