Sobota 06.06.2020
Dnes má meniny 
Norbert
°C
16.01.2020 09:55

Porota a verejnosť rozhodli o najlepších v cestovnom ruchu v PSK


V kategórii Remeslo má zlaté dno zvíťazil výrobca fujár Ladislav Horváth. Snímka: KOCR Severovýchod Slovenska


Laureátov vybrala verejnosť v online hlasovaní, ako i odborná porota na neverejnom zasadnutí v sídle Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska.


Šiesty ročník ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja pozná víťazov. „Víťazi vzišli z viac ako 40 nominácií v piatich hlavných kategóriách – osobnosť cestovného ruchu, NAJ produkt, NAJ zariadenie a NAJ zamestnanec cestovného ruchu. V tomto ročníku súťaže pribudla aj nová kategória Remeslo má zlaté dno,“ uviedol František Baláž z KOCR Severovýchod Slovenska.

Sedemčlenná porota ocenila štyri osobnosti a dva produkty. Ocenenie za celoživotný prínos v oblasti cestovného ruchu (CR) získal učiteľ, cestovateľ a fotograf 91-ročný Michal Hudák zo Svidníka. Porota udelila cenu za vzdelávanie v oblasti CR riaditeľovi Strednej odbornej školy na ulici Jarmočnej v Starej Ľubovni Vladimírovi Buvaličovi. Oceneným laureátom v podkategórii podnikanie v oblasti CR je Jozefína Guregová, ktorá je organizátorkou všetkých spoločenských, kultúrnych, vzdelávacích, regionálnych a medzinárodných podujatí v Nestville parku v Hniezdnom.

Posledné ocenenie v kategórii osobnosť bolo udelené za rozvoj CR v samospráve Darine Žembovej. Zaslúžila sa o vybudovanie samostatného oddelenia cestovného ruchu na Mestskom úrade v Starom Smokovci, ktorého sa stala vedúcou.

Okrem osobností vybrala odborná porota aj dva produkty CR, ktoré prispeli k rozšíreniu ponuky cestovného ruchu v kraji – Chodník Obchod na Korze a drevený megafón.

Verejnosť rozhodovala prostredníctvom online hlasovania v kategóriách NAJ zariadenie, NAJ zamestnanec cestovného ruchu a vybrala aj svojho favorita v kategórii Remeslo má zlaté dno. Ku dvom produktom CR, ktoré ocenila porota, pridala verejnosť ďalší - Pokušenie Spiša.

NAJ kultúrno-náučným zariadením, atrakciou sa stalo Múzeum špeciálneho školstva v Levoči, NAJ informačným zariadením Dukla Destination vo Svidníku, NAJ reštauráciou Vermex Lokal vo Svidníku a NAJ ubytovacím zariadením Hotel Familia v Starej Ľubovni. Verejnosť ďalej rozhodla o NAJ zamestnancovi, ktorým sa stala Emília Tomaščáková, majsterka odborného výcviku v odbore kuchár v Prešove a NAJ produktom cestovného ruchu sa stalo Pokušenie Spiša – Nestville v Hniezdnom. V kategórii Remeslo má zlaté dno zvíťazil výrobca fujár Ladislav Horváth.

„Všetci nominovaní prispievajú svojimi službami, aktivitami a kvalitou k rozvoju cestovného ruchu v kraji. Veľmi sa tešíme, že aj týmto spôsobom sme tento rok mohli vyzdvihnúť aj prácu miestnych umelcov, remeselníkov,“ uviedol riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja prebieha už od r. 2014. Cieľom týchto ocenení je priblížiť a predstaviť verejnosti zaujímavé osobnosti, kvalitné zariadenia, zaujímavé produkty, šikovných remeselníkov a zamestnancov cestovného ruchu. Online hlasovanie prebiehalo od 13. decembra 2019 do 13. januára 2020 na stránke organizácie www.severovychod.sk.

Víťazi si ocenenia prevezmú na výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour 23. januára v Bratislave.

 

 

 

Autor: (Zdroj: tasr, KOCR Severovýchod Slovenska)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.02.2017
Zrušenie krajských organizácií cestovného ruchu ohrozí turizmus
Schôdza NR SR mala v programe aj novelu zákona 91/2010 Z. z., ktorý upravuje fungovanie krajských organizácií cestovného ruchu na Slovensku.
viac
11.05.2017
Dovolenkové tipy na výstave Region Tour Expo Trenčín
V dňoch 12. – 13. mája 2017 sa v priestoroch výstaviska Expo Center Trenčín uskutoční 6. ročník veľtrhu cestovného ruchu Region Tour Expo Trenčín. Výstava každoročne ponúka návštevníkom bohatú paletu dovolenkových tipov z rôznych regiónoch Slovenska a Českej republiky.
viac
21.01.2018
Verejnosť vybrala zariadenia, zamestnancov a produkty cestovného ruchu
Verejnosť v online hlasovaní vybrala najlepšie zariadenia, zamestnanca a produkt cestovného ruchu Prešovského kraja za rok 2017. Víťazi ankety doplnia výber odbornej poroty, ktorá ocenila štyri osobnosti a trojicu produktov z oblasti turizmu Prešovského kraja.
viac
22.01.2019
Prešovský kraj sa predstaví v Bratislave. Za Warholom do Bratislavy
Na najväčšom slovenskom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave sa opäť predstaví aj Prešovský kraj. Krásy a turistické zaujímavosti kraja budú predstavené prostredníctvom originálnej maľovanej expozície. Jej centrum bude venované kráľovi pop artu Andymu Warholovi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.85 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.38 %