Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
20.06.2024 09:15

Podpora zamestnávania dlhodobo nezamestnaných a ľudí so zdravotným postihnutím


Ilustračný obrázok


Na úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny je od 18. júna 2024 možné podávať žiadosť o príspevok, ktorého cieľom je podporiť vybrané skupiny znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie pri získavaní odborných zručností a praktických pracovných skúseností.


Príspevok sa poskytuje v rámci jednej z podaktivít národného projektu Finančné stimuly pre zamestnanosť zameranej na podporu práce na skúšku. Nový príspevok je určený nezamestnaným, ktorí sú na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny evidovaní najmenej 12 po sebe nasledujúcich mesiacov ako uchádzači o zamestnanie, a uchádzačom o zamestnanie so zdravotným postihnutím.

Hlavnou podmienkou je, aby vykonávali prácu na skúšku u zamestnávateľa. O príspevok žiadajú zamestnávatelia na príslušnom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny. V predloženej žiadosti uvádzajú mená uchádzačov o zamestnanie, ktorých si vybrali do práce na skúšku. V prípade, ak zamestnávateľ nemá vybraných konkrétnych pracovníkov, úrad práce, sociálnych vecí a rodiny mu ponúkne uchádzačov z evidencie.

Po uzavretí dohody a splnení všetkých podmienok je zamestnávateľovi po dobu troch mesiacov vyplácaný príspevok vo výške 15% z celkovej ceny práce, pre rok 2024 maximálne 282,54 eura mesačne, a uchádzačovi o zamestnanie príspevok vo výške životného minima, tiež po dobu troch mesiacov. V priebehu práce na skúšku zostávajú pracujúci naďalej evidovaní na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny ako uchádzači o zamestnanie.V apríli evidovali úrady práce, sociálnych vecí a rodiny 68 511 uchádzačov o zamestnanie, ktorí boli v evidencii viac ako 12 mesiacov a 5 102 uchádzačov o zamestnanie so zdravotným postihnutím.

Viac informácií sa záujemcovia dozvedia na úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny alebo na webovom sídle Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.  Projekt Finančné stimuly pre zamestnanosť sa realizuje vďaka spolufinancovaniu z fondov EÚ v rámci Programu Slovensko. 

 

 

Autor: (Zdroj: Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.12.2016
V obci postavia chýbajúci zberný dvor za takmer 700 000 eur
Podtatranská obec Lendak v okrese Kežmarok získala od Ministerstva životného prostredia SR nenávratný finančný príspevok z fondov EÚ vo výške viac ako 691 449 eur na vybudovanie zberného dvora, ktorý v obci chýba.
viac
23.07.2018
Prievidza podporí súťaže detí so zdravotným znevýhodnením
Na základe odporučenia komisie Mestského zastupiteľstva pre starostlivosť o obyvateľov prispeje mesto Prievidza zo svojho rozpočtu v druhom polroku na aktivity zdravotne znevýhodnených detí dotáciou z rozpočtu mesta vo výške 500 eur.
viac
01.07.2019
J. Richter: Vláda chce zaviesť nový príspevok na ošetrovanie
Vláda plánuje zaviesť nový príspevok na ošetrovanie. Na tri mesiace by ho mohol poberať jeden z rodičov, resp. členov rodiny, ktorý bude musieť ostať doma s chorým.
viac
16.08.2023
Obyvatelia mesta môžu požiadať o nový sociálny príspevok
Obyvatelia Nových Zámkov, ktorí sa ocitli v zlej sociálnej situácii, môžu získať od mesta nový príspevok. Zásady jeho poskytovania schválili mestskí poslanci ešte v júni. Žiadosť o jeho poskytnutie musia záujemcovia podať najneskôr do konca septembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %