Utorok 26.05.2020
Dnes má meniny 
Dušan
°C
22.02.2018 10:17

Podľa L. Sólymosa by olympiáda na Slovensku bola záťažou pre životné prostredie


Ilustračná snímka


Minister životného prostredia SR László Sólymos (Most-Híd) si myslí, že myšlienka spoločnej slovensko-poľskej kandidatúry na zorganizovanie zimných olympijských hier (ZOH) vo Vysokých Tatrách je síce pekná, ale jej realizácia by bola náročná.


Reagoval tak na utorkové (20. 2.) vyjadrenie predsedu NR SR Andreja Danka (SNS), ktorý označil spoločnú zimnú olympiádu za sen, ktorý netreba prestať snívať.       

Podľa slov šéfa envirorezortu by to bola obrovská záťaž pre životné prostredie, najmä v tatranskej oblasti.       

Myšlienku zorganizovania ZOH víta minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd). "Jedna olympiáda môže mať pre štát obrovský zisk, napríklad čo sa týka turistiky," uviedol Érsek s tým, že ak je olympiáda zorganizované zle, nemusí to pre krajinu dopadnúť dobre. Doplnil, že takúto myšlienku je potrebné podrobne rozanalyzovať, pretože ide aj o výstavbu infraštruktúry v spolupráci s Poľskou republikou.       

Danko avizoval, že sa témou oživenia spoločnej kandidatúry chce opäť zaoberať na pôde parlamentu a jeho výborov. "Som presvedčený, že Slováci a Poliaci by olympiádu určite zvládli," zdôraznil predseda NR SR. Vychádza z presvedčenia o kvalite vzájomných slovensko-poľských vzťahov a intenzite vzájomnej spolupráce.        

Érsek si zároveň myslí, že po úspechoch slovenskej biatlonistky Anastasie Kuzminovej v kórejskom Pjongčangu by bolo potrebné oprášiť olympijskú rentu. "Športovec, ktorý skončí aktívnu športovú kariéru po dovŕšení 35. roku, by mal dostať doživotnú rentu," uzavrel.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.12.2016
Cezhraničný projekt podporí pútnický turizmus
Slávnostným podpisom partnerskej zmluvy projektu Svetlo z východu vyvrcholil 15. novembra prvý deň Inovačného fóra East room v Prešove, ktorý pokračoval do 16. novembra.
viac
09.10.2017
PSK začal v pohraničí modernizovať cesty za viac ako 10 miliónov eur
Prešovský samosprávny kraj (PSK) získal na niekoľko cestných projektov dotáciu v celkovej výške cez 10 miliónov eur. Projekty bude realizovať v rámci cezhraničnej slovensko-poľskej spolupráce.
viac
22.01.2019
V bývalej radnici mesto zriadi Dom slovensko-poľskej spolupráce
Nevyužívanú budovu bývalej radnice z medzivojnového obdobia chce mesto Giraltovce zrekonštruovať a zriadiť tam Dom slovensko-poľskej spolupráce. Ako pre TASR uviedol primátor Giraltoviec Ján Rubis, stav budovy ich dlhodobo trápil, keďže majú zrekonštruované celé námestie.
viac
12.06.2019
L.Sólymos: V boji proti plastom je Slovensko lídrom medzi krajinami V4
Podpora biologickej rozmanitosti, ochrany prírody, ako aj boj s jednorazovými plastami boli hlavnými témami rokovaní zástupcov rezortov životného prostredia krajín Vyšehradskej štvorky, Rumunska a Bulharska v Tatranskej Lomnici.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %