Piatok 10.07.2020
Dnes má meniny 
Amália
°C
04.02.2016 10:00

Pochodom vďaky SNP vzdali hold bojovníkom proti fašizmu


Slávnostný pochod navštívili štátny činitelia aj desiatky občanov. (Foto: Facebook)


Na 41. ročník Pochodu vďaky SNP, ktorý sa uskutočnil 16. januára, prišlo viac turistov ako na vlaňajší okrúhly. Obec Cigeľ (okres Prievidza) sa rozrástla o 1816 turistov.


Tradičné podujatie hornej Nitry - Pochod vďaky SNP - z Cigľa do Handlovej, ktorý sa konal pod záštitou predsedu vlády SR Roberta Fica, začal svoje piate desaťročie spomienkou. Položením vencov k pamätníku padlých pred obecným úradom si pripomenuli obete vojny predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini s predsedom Žilinského samosprávneho kraja Jurajom Blanárom. Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška si prišiel uctiť pamiatku padlých spolu s podpredsedom TSK Richardom Takáčom, poslancami trenčianskej župy Jozefom Stopkom, Mohamedom Hemzom, Jánom Cipovom, Františkom Támom a hlavným kontrolórom kraja Richardom Horváthom.

Viac v Obecných novinách 3-4/2016 na str. 11.

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.07.2020
Pri kúpeľoch v Malých Bieliciach vybudovali oddychovú zónu
Obyvatelia a návštevníci Partizánskeho majú k dispozícii ďalšie miesto na aktívny i pasívny oddych. Pri kúpeľoch v mestskej časti Malé Bielice mesto v spolupráci s kúpeľmi vybudovalo mestskú kúpeľnú oddychovú zónu s korčuliarskou dráhou. V budúcnosti tam plánuje postaviť i pumptrackovú dráhu.
viac
06.07.2020
Na Važeckej ulici v Prešove pribudlo nové multifunkčné ihrisko
Malí aj veľkí športovci môžu na Važeckej ulici v Prešove využívať nové multifunkčné ihrisko. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Tomeka jeho vybudovaním sa vytvorili možnosti pre hru minifutbalu, tenisu, volejbalu, bedmintonu, nohejbalu či hádzanej.
viac
06.07.2020
Dom ľudových tradícií približuje, ako sa žilo v minulosti
Starý nábytok, tkaniny, obrazy i rôzne náčinie, ktoré sa v minulosti používalo v domácnosti, môžu vidieť návštevníci Domu ľudových tradícií v Zámutove neďaleko Vranova nad Topľou. Otvorili ho v sobotu, o jeho vznik sa pričinil 70-ročný miestny obyvateľ Štefan Višňovský.
viac
07.07.2020
V Bratislave si pripomenuli Pamätný deň Slovákov žijúcich v zahraničí
Desiatky zahraničných Slovákov si spolu s predstaviteľmi štátnych orgánov a inštitúcií cez víkend v Bratislave pripomenuli Pamätný deň Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorý bol stanovený na 5. júla.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %