Nedeľa 18.04.2021
Dnes má meniny 
Valér
°C
09.08.2018 07:35

Počet volebných obvodov v meste klesol zo siedmich na dva


Ilustračná snímka: liptovskyhradok.sk


V novembrových komunálnych voľbách už obyvatelia Liptovského Hrádku nebudú voliť v siedmich obvodoch, ale len v dvoch. Doterajší počet mestských poslancov v množstve 13 zostáva zachovaný.


Rozhodlo o tom Mestské zastupiteľstvo v Liptovskom Hrádku na svojom stredajšom zasadnutí.       

Určenie volebných obvodov a počtu poslancov zastupiteľstva vo volebnom období 2018 - 2022 bolo jediným bodom zasadnutia. „Vo volebnom obvode, ktorý je vymedzený katastrálnym územím mestskej časti Dovalovo, sa budú voliť dvaja poslanci. Vo volebnom obvode, ktorý je vymedzený katastrálnym územím mesta Liptovský Hrádok, sa bude voliť 11 poslancov,“ vysvetlila vedúca odboru organizačného, školstva a sociálnych vecí Mestského úradu v Liptovskom Hrádku Martina Harichová.       

Podľa primátora Branislava Trégera ide o praktickú zmenu. „Mali sme viac volebných obvodov, v ktorých sa postupne menil počet oprávnených voličov. Mohli sme zostať na pôvodnom modeli, ale potom by sa menili počty volených poslancov v jednotlivých obvodoch. Druhým riešením bolo spraviť jeden obvod v meste a druhý v mestskej časti Dovalovo,“ poznamenal.       

S predloženým návrhom súhlasilo všetkých 12 prítomných poslancov. Jeden poslanec sa rokovania po predchádzajúcom ospravedlnení nezúčastnil.       Informácie zverejnilo mesto Liptovský Hrádok na svojej oficiálnej webovej stránke.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.03.2019
Mesto bude prevádzkovať verejné toalety
Na prízemí budovy Mestského úradu (MsÚ) v Liptovskom Hrádku zriadia verejné toalety. Prevádzkovateľom bude mesto.
viac
27.09.2019
V Liptovskom Hrádku otvorili športové komunitné centrum
Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) otvoril 12. septembra v areáli Základnej školy Hradná v Liptovskom Hrádku prvé Športové komunitné centrum na Slovensku.
viac
19.11.2019
Mesto má najtransparentnejšiu internetovú stránku v Žilinskom kraji
Najtransparentnejšiu webovú stránku v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) má mesto Liptovský Hrádok. Vyplýva to z výsledkov projektu Otvorené mestá a obce – mapa transparentnosti ŽSK, ktorý od júna 2018 do novembra 2019 realizovalo občianske združenie Pro Senium et Cultura.
viac
22.01.2021
Vstup do Liptovského Hrádku sa vizuálne mení
Vjazd do Liptovského Hrádku v smere od Liptovského Mikuláša prechádza vizuálnou premenou. Budovy na ploche medzi riekou Belá, železnicou a hlavným cestným ťahom asanovali, územiu bude po novom dominovať predajňa obchodného reťazca.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %