Streda 01.02.2023
Dnes má meniny 
Tatiana
°C
16.12.2016 09:15

Počas vianočných sviatkov zaparkujete v Poprade zadarmo


Poprad centrum.


Parkovanie v centre Popradu bude viac ako tri týždne bez parkovacích poplatkov. Samospráva vychádza v ústrety návštevníkom centra mesta a od dnešného dňa ruší výber parkovacích poplatkov na mestských parkoviskách.


"Tento krok je pozvánkou na prechádzku námestím, predvianočné nákupy alebo návštevu niektorého z podujatí Popradských Vianoc. Námestie sv. Egídia bude miestom konania viacerých podujatí, pripravuje sa mobilná ľadová plocha, tradičným lákadlom pre domácich a návštevníkov mesta je aj bohatá vianočná výzdoba," uviedol komunikačný manažér mesta Poprad Marián Galajda.      

"Verejnosť bude mať k dispozícii takmer 800 parkovacích miest. Rampy na parkoviskách s bezobslužným rampovým systémom budú vypnuté, rovnako tak aj parkovacie automaty," priblížil Peter Fabian zo Správy mestských komunikácií v Poprade. O špeciálnom režime na parkoviskách informujú nálepky na parkovacích automatoch vyhotovené v troch jazykoch, a to v slovenčine, poľštine a angličtine. Parkoviská budú opäť spoplatnené v štandardnom režime od 9. januára.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.02.2020
Poprad mení parkovaciu politiku
Mesto Poprad má v pláne zmeniť parkovaciu politiku, pribudne tak štvrtá spoplatnená zóna, ceny v blízkosti námestia sa zvýšia a platiť za parkovanie sa bude aj v sobotu. Na stredajšom (12. 2.) rokovaní mestského zastupiteľstva o tom rozhodli poslanci.
viac
01.06.2020
Mesto Dolný Kubín obnovuje platené parkovanie v centre
Dolnokubínska samospráva obnovuje od dnešného dňa (1. 6.) platené parkovanie v centre mesta. Podľa Martina Buznu z dolnokubínskej radnice boli motoristi oslobodení od platenia parkovného takmer jeden a pol mesiaca.
viac
02.12.2020
Nové Mesto spúšťa regulované parkovanie v zóne Tehelné pole
Bratislavská mestská časť Nové Mesto spúšťa regulované parkovanie v zóne Tehelné pole. Ide o pilotný projekt, ktorý má priniesť jasné pravidlá a poriadok v parkovaní do jednej z najvyťaženejších lokalít v blízkosti štadiónov a ich širšom okolí.
viac
08.12.2022
Centrom vianočnej výzdoby je námestie, novinkou je hviezdne nebo
V Poprade sa po roku opäť rozsvietila vianočná výzdoba, jednou z noviniek je úplne nové hviezdne nebo na Ulici 1. mája.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.50 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.04 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.46 %