Streda 05.08.2020
Dnes má meniny 
Hortenzia
°C
25.03.2018 10:32

Počas Veľkej noci začne v meste premávať cyklobus


Ilustračná snímka, zdroj: NitraDen


Počas veľkonočných sviatkov začne v Nitre opäť premávať cyklobus. Sezónna linka mestskej hromadnej dopravy v Nitre C35 vyjde do ulíc po prvý raz v piatok 30. marca a premávať bude do 21. októbra.


Aj v tomto roku ponúkne cyklistom, ale i bežným cestujúcim, spojenie sídlisk Klokočina a Chrenová s Mestským parkom a Zoborom. "Samozrejmosťou zostáva možnosť prepravy bicykla, a to bez akéhokoľvek poplatku navyše, takže cestujúci zaplatí len obvyklé cestovné za vlastnú prepravu," informovala Nitrianska organizácia cestovného ruchu (NOCR).       

V tomto roku došlo k menšej zmene trasy linky, ktorá je medzi Chrenovou a mestským parkom vedená cez zastávku Predmostie na Mostnej ulici. "Z pôvodnej trasy sa vypúšťa zastávka Divadlo Andreja Bagara a Predmostie na Wilsonovom nábreží," oznámila NOCR.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.08.2016
Tunel Branisko by mal byť do roku 2022 dvojrúrový
Ak sa má zachovať bezpečnosť motoristov, druhá rúra diaľničného tunela Branisko by mala vodičom začať slúžiť najneskôr v roku 2022. Uviedol to generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Róbert Auxt.
viac
08.09.2016
Župné cyklobusy môžete využiť posledných 18 dní
Už len 18 dní budú premávať jedinečné autobusy vybavené špeciálnymi cyklovozíkmi. Žilinská župa aj tento rok pripravila pre milovníkov cyklistiky úspešný koncept cyklobusov, ktoré toto leto prepravili od polovice júna do konca augusta už 933 cestujúcich s bicyklami.
viac
24.08.2017
Cyklisti sa opäť vydajú na spoločnú jazdu mestom
Cyklisti v Nitre sa opäť vydajú do ulíc mesta, aby upozornili na svoju prítomnosť na cestách. Milovníci bicyklovania vyrazia na spoločnú jazdu 25. augusta večer zo Svätoplukovho námestia.
viac
17.12.2017
Biskupstvo Nitra chce postaviť lanovku na Zobor za milión eur
Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Nitra chce postaviť novú kabínkovú lanovku na Zobor. S výstavbou plánuje začať v budúcom roku, prevádzku lanovky plánuje spustiť v roku 2019.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.03 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %