Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
05.09.2023 04:42

Patria jednorazové plienky do triedeného zberu odpadu?


Radíme s odpadmi


Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK odpovedá na vaše otázky. Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.


Odpoveď je NIE. Plienky sú vyrobené z kombinácie viacerých materiálov, ktoré v súčasnosti nie je veľmi možné recyklovať, aj keď sa už pomaly črtajú nejaké drobné projekty. Navyše sú použité plienky znečistené a ich vyhodením do triedeného zberu, by sa mohol znečistiť aj ďalší odpad v zbernej nádobe. Taktiež nepatria ani do triedeného zberu textilu či bioodpadu. Väčšina z nich tak skončí, bohužiaľ, na skládke, v tom lepšom prípade v zariadení na energetické využitie odpadu, kde sa premení na teplo a energiu. Zrecyklovať je možné ale obal z balenia plienok. Ten patrí do plastov.

Autor: (ENVI-PAK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.06.2017
Rok odpadového zákona priniesol prvé výsledky v podobe lepšieho triedenia
„Komunálny odpad sa dnes na Slovensku triedi, zbiera, zváža, dotrieďuje, recykluje a zhodnocuje,“ konštatuje Hana Nováková, generálna riaditeľka spoločnosti ENVI - PAK.
viac
24.08.2017
Na prešovských uliciach pribudlo 50 nových kontajnerov
Na prešovských uliciach pribudlo 50 kusov kontajnerov na triedený zber plastov. Mesto upozorňuje občanov, že zvýšiť efektívnosť separácie môžu tiež tým, že nenechajú odvážať „vzduch“.
viac
12.01.2018
V Leviciach plánujú spustiť osvetovú kampaň na podporu separovania odpadu
Levická radnica chce v priebehu roka 2018 rozbehnúť osvetovú kampaň, pomocou ktorej bude obyvateľom mesta vysvetľovať prínosy separovania odpadu.
viac
01.05.2021
Únia miest Slovenska nesúhlasí s postupom Ministerstva životného prostredia SR
ÚMS je presvedčená, že súčasná vyhláška nie je nastavená s ekonomickou, ani s environmentálnou logikou, čo mestám a ich obyvateľom prinesie problémy a systém bez výraznej pridanej hodnoty.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %