Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
19.02.2024 02:05

Ožďany: Obec dotáciu na telocvičňu nezískala, žiaci cvičia aj v kultúrnom dome


Snímka zdroj: Ožďany


Základnej škole v Ožďanoch v okrese Rimavská Sobota chýba od jej vzniku telocvičňa. Samospráva má pripravený projekt na výstavbu nových priestorov na športovanie, financie sa jej však zatiaľ získať nepodarilo.


Žiaci tak budú naďalej cvičiť vonku alebo v upravených priestoroch kultúrneho domu. Pre TASR to uviedol starosta obce Ján Matej.         

"Minulý rok bola vyhlásená výzva na modernizáciu škôl, kde hlavným bodom bola debarierizácia a rekonštrukcia školskej kuchyne, bolo však možné získať aj financie na telocvičňu," priblížil starosta. Ako dodal, v rámci projektu obec počítala s výstavbou novej telocvične, debarierizáciou školy i výstavbou dvoch výťahov, náklady odhadli približne na 1,2 milióna eur.         

Výzva na modernizáciu škôl však bola podľa starostu pre nedostatok financií zrušená. "Bolo nám však povedané, že ešte budú nejaké výzvy, kde budeme môcť tieto projekty využiť," skonštatoval Matej. Obec sa podľa jeho slov v rámci inej dotačnej schémy uchádzala aj o prostriedky na vybudovanie multifunkčného ihriska v areáli školy, zaradená však bola do zásobníka projektov.         

Základná škola s materskou školou v Ožďanoch s kapacitou pre 250 žiakov je plneorganizovanou školou s deviatimi ročníkmi. Postavená bola bez telocvične, žiaci tak športujú vonku alebo v upravených priestoroch starého kultúrneho domu, ktorý obec prerobila na improvizovanú telocvičňu.         

"Získali sme dotáciu 10.000 eur, z toho sme upravili podlahy. Je to postačujúce, v prípade nepriaznivého počasia majú žiaci kde cvičiť. Hneď vedľa toho máme vybudované multifunkčné ihrisko," priblížil Matej s tým, že samospráva sa bude v budúcnosti usilovať o získanie financií na výstavbu školskej telocvične.

 

 

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.08.2016
Mesto plánuje zmodernizovať dielne na základných školách
Mesto Levice plánuje vybaviť novým náradím a technickým príslušenstvom dielne na základných školách. Zámerom je zvýšiť záujem školákov o technické vzdelávanie, čo si vyžaduje aj pracovný trh.
viac
08.11.2016
Novú telocvičňu vybudovali zastrešením átria
Telocvičňu koncom októbra slávnostne otvoril starosta mestskej časti Bratislava-Ružinov Dušan Pekár.
viac
11.01.2018
Ministerstvo prijíma žiadosti o dotáciu na obnovu národných kultúrnych pamiatok
Mestá, obce, samosprávne kraje, ale aj vysoké školy, cirkevné inštitúcie či občianske združenia a neziskové organizácie môžu Ministerstvo kultúry (MK) SR požiadať o dotáciu na rekonštrukciu objektov zapísaných do zoznamu národných kultúrnych pamiatok. Lehota na predkladanie žiadostí je do 16. marca.
viac
25.05.2022
Poltár získal z Fondu na podporu športu 304 543 eur na modernizáciu telocvične
Mesto Poltár získalo z Fondu na podporu športu finančné prostriedky na modernizáciu mestskej telocvične na Sklárskej ulici. Schválená dotácia predstavuje sumu 304 543 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %