Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
30.08.2023 07:00

Mesto bude môcť na obnovu domu kultúry čerpať takmer 3,8 milióna eur


Snímka zdroj: (rimava.sk).


Mesto Rimavská Sobota bude môcť čerpať takmer 3,8 milióna eur na komplexnú rekonštrukciu domu kultúry.


Na svojej oficiálnej webovej stránke o tom informovala samospráva s tým, že mesto splnilo podmienky poskytnutia prostriedkov z plánu obnovy a odolnosti v rámci výzvy na obnovu verejných, historických a pamiatkovo chránených budov.

"V rámci tejto rekonštrukcie dôjde k výmene okien, zatepleniu fasády, zatepleniu a opravy strechy a kompletnej regulácii vykurovacieho systému vrátane klimatizácie," priblížila samospráva s tým, že celková suma poskytnutých finančných prostriedkov predstavuje približne 3 770 000 eur.

Dom kultúry v Rimavskej Sobote sa nachádza na Námestí Š. M. Daxnera a je sídlom Mestského kultúrneho strediska Rimavská Sobota. Výstavba objektu sa začala v roku 1973 a v rámci akcie Z na nej participovali i obyvatelia mesta. Kultúrny stánok bol skolaudovaný v roku 1985.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.01.2018
Ministerstvo prijíma žiadosti o dotáciu na obnovu národných kultúrnych pamiatok
Mestá, obce, samosprávne kraje, ale aj vysoké školy, cirkevné inštitúcie či občianske združenia a neziskové organizácie môžu Ministerstvo kultúry (MK) SR požiadať o dotáciu na rekonštrukciu objektov zapísaných do zoznamu národných kultúrnych pamiatok. Lehota na predkladanie žiadostí je do 16. marca.
viac
07.01.2021
BBSK plánuje investície v oblasti kultúry vo výške okolo 3,68 milióna eur
Nová stála expozícia v Thurzovom dome Stredoslovenského múzea (SSM) v Banskej Bystrici, pokračujúca obnova Krajskej knižnice Ľudovíta Štúra vo Zvolene a rekonštrukcia Robotníckeho domu v Rimavskej Sobote sú tri nosné investičné projekty.
viac
13.01.2021
BBSK zrekonštruuje Dom osvety v Rimavskej Sobote
Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) zrekonštruuje Dom osvety na Jesenského ulici v Rimavskej Sobote. Informovala o tom hovorkyňa kraja Lenka Štepáneková, podľa ktorej kompletnou rekonštrukciou prejde celý objekt od divadelnej sály, cez šatne, toalety, kancelárske aj vstupné priestory.
viac
20.12.2021
BBSK získal vyše 1,7 milióna eur na cyklotrasu medzi Poltárom a R. Sobotou
Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) získal viac ako 1,7 milióna eur na vybudovanie I. etapy cyklotrasy medzi okresnými mestami Poltár a Rimavská Sobota. Potvrdila to hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %