Pondelok 11.12.2023
Dnes má meniny 
Hilda
°C
06.07.2023 10:35

Obyvatelia môžu predkladať projekty v rámci participatívneho rozpočtu


Snímka zdroj: (FB / Bratislavský kraj).


Mesto Pezinok prichádza opäť s možnosťou participácie svojich obyvateľov na rozhodovaní o verejnom živote. Vyhlásilo preto výzvu na predkladanie projektov v rámci participatívneho rozpočtu mesta.


Projekty je možné predkladať do 10. augusta. Maximálna výška podpory mesta na jeden projekt je 2850 eur. Samospráva o tom informuje na svojom webe.

"Participatívny rozpočet ponúka možnosť aktívne sa zapojiť do činnosti samosprávy, do procesu rozdeľovania verejných financií a súčasne sa spolupodieľať na realizácii projektov," pripomína mestská samospráva.

Vybrané sú tri oblasti podpory. Jednou z nich je verejná zeleň a aktivity zamerané na zveľaďovanie prostredia komunít. Môže ísť napríklad o skrášlenie a zveľadenie obytného prostredia s dôrazom na čiastkové riešenia klimatickej zmeny, ako sú dažďová záhrada, kvitnúca lúka, zadržiavanie vody či predzáhradky.

Podpora sa môže týkať aj verejných priestorov a aktivít pre občanov zameraných na zveľaďovanie komunít zaujímavými prvkami. Týka sa to napríklad skrášľovania plotov, oživenia starých lavičiek, lavičiek na turistických chodníkoch či tvorby náučných chodníkov. Treťou oblasťou je ochrana životného prostredia a environmentálne aktivity, ako napríklad vodozádržné opatrenia, zelené ploty, malé kompostárne či výsadba zelene.

Formulár na predkladanie žiadostí je dostupný na webe mesta a v papierovej forme v klientskom centre mestského úradu. Podať ho je potrebné osobne v podateľni mestského úradu, poštou alebo elektronicky. Prípadné otázky je možné adresovať prostredníctvom e-mailovej adresy participativnyrozpocet@pezinok.sk.

Bližšie informácie sú zverejnené na webovej stránke www.pezinok.sk.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.03.2022
Návrhy na ďalší participatívny rozpočet mesto prijíma do 30. júna
Participatívny rozpočet, ktorý je už osem rokov súčasťou rozpočtovej politiky mesta Banská Bystrica, vstupuje do ďalšieho ročníka. Ľudia môžu svoje návrhy na prerozdelenie vyčlenených financií z mestského rozpočtu odovzdať do 30. júna.
viac
06.10.2022
Témou participatívneho rozpočtu v roku 2023 budú verejné priestranstvá
Témou participatívneho rozpočtu mesta Rožňava v roku 2023 budú verejné priestranstvá. Verejnosť bude môcť návrhy projektov mestu predkladať na prelome rokov 2022 a 2023.
viac
15.03.2023
Obyvatelia budú môcť opäť rozhodnúť o použití financií z rozpočtu
Obyvatelia Partizánskeho budú môcť opäť rozhodnúť o občianskych zámeroch, ktoré miestna samospráva podporí zo svojho rozpočtu. Na tento účel vyčlenila radnica 20 000 eur. Informoval o tom primátor Jozef Božik.
viac
21.03.2023
Vajnorčania môžu opäť rozhodnúť o využití participatívneho rozpočtu
Obyvatelia bratislavských Vajnôr majú aj tento rok možnosť podieľať sa na využití sumy 12 000 eur z participatívneho rozpočtu. Svoje návrhy môžu posielať do 15. apríla.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %