Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
06.06.2023 04:15

Obyvatelia budú môcť rozhodnúť o tom, ako bude vyzerať Štrkovec


Partizánske.


Samospráva Partizánskeho ponúka obyvateľom ďalšiu možnosť spolurozhodovania o meste. Prostredníctvom pilotného projektu Vízia rozvoja mestskej časti Štrkovec budú môcť rozhodnúť, ako bude v budúcnosti vyzerať táto časť Partizánskeho. Informovala o tom radnica na webe mesta.


"Mesto Partizánske dlhodobejšie a veľmi koncepčne pristupuje k téme ďalšieho rozvoja jednotlivých mestských častí," skonštatoval primátor Jozef Božik.

Zámerom samosprávy je prostredníctvom tohto projektu podľa neho definovať a analyzovať potreby obyvateľov priamo v dotknutom území, čiže čo je dôležité a čo treba zlepšiť, aby sa im v Partizánskom žilo príjemnejšie, bezpečnejšie a komfortnejšie.

Prvým krokom hľadania vízie je dotazníkový prieskum. So zberom dát začala samospráva 1. júna na stretnutí primátora s obyvateľmi v Štrkovci a bude trvať do konca tohto mesiaca.

Na projekte spolupracuje tím z mestského úradu a poslanci za mestskú časť Štrkovec s občianskym združením Spolka, odborníčkami na architektúru, urbanizmus a zapájanie ľudí do tvorby miest. "Projektu sme vytvorili vizuál s headlinom Aj ja tvorím Partizánske, pretože za najvyššiu prioritu považujeme posilnenie zapojenia ľudí," vysvetlila sociologička Lýdia Grešáková zo Spolky. Grafický vizuál bude mesto používať v ďalších aktivitách tohto charakteru.

Projektový tím začal pracovať v máji analýzou dostupných podkladov a stratégií. Prvým krokom hľadania vízie je dotazníkový prieskum. So zberom dát začal tím 1. júna na stretnutí primátora s obyvateľmi v Štrkovci, prieskum potrvá celý mesiac formou online alebo tlačeného dotazníka.

Ľudia budú môcť stretnúť odborný tím Spolky aj na ulici, 14. a 15. júna sa uskutoční terénne mapovanie Moyzesovej ulice. "Práve zacielenie na Moyzesovu ulicu je pre nás kľúčové pre definovanie zadania pre projektanta plánovanej rekonštrukcie. Nechceli sme ho robiť od stola ani na základe limitovaných názorov, ale v teréne a s reprezentatívnou vzorkou," zdôvodnila prednostka mestského úradu Dáša Jakubíková.

Výstupy mapovania budú zhrnuté do správy, následne ich samospráva skonfrontuje s odborníkmi v oblasti dopravy a tiež predloží na verejné pripomienkovanie a diskusiu v septembri.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.06.2020
Magistrát opäť chce, aby mu občania vystavili vysvedčenie
Zvolenský magistrát sa opäť po roku pýta prostredníctvom mestských novín na spokojnosť obyvateľov mesta s prácou samosprávy a na kvalitu služieb.
viac
25.11.2020
Staré Mesto realizuje prieskum spokojnosti obyvateľov
Miestny úrad v bratislavskom Starom Meste realizuje tento týždeň prieskum spokojnosti obyvateľov.
viac
18.11.2021
Prešovčania si v dotazníku vybrali svoje priority
Do prieskumu mesta Prešov realizovaného formou verejného dotazníka sa zapojilo viac ako 1600 ľudí. Radnica vďaka tomu môže presnejšie zadefinovať priority rozvoja mesta.
viac
12.07.2022
Žilinčania sa môžu zapojiť do plánu rozvoja mesta v dotazníkovom prieskume
Žilinčania sa môžu zapojiť prostredníctvom dotazníkového prieskumu do tvorby Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR) 2021 – 2027 s výhľadom do roku 2030.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %