Utorok 09.08.2022
Dnes má meniny 
Ľubomíra
°C
05.08.2022 01:30

Obľúbené Nezabudnuté remeslá sa vracajú na námestia


Na archívnej snímke Trojičné námestie v Banskej Štiavnici. Snímka zdroj: (tasr).


Populárne banskoštiavnické podujatie Nezabudnuté remeslá sa po dvoch pandemických rokoch, kedy sa konali v priestoroch Starého zámku, vracajú opäť na svoje tradičné miesta – Námestie sv. Trojice a Radničné námestie. Uskutočnia sa v sobotu 6. augusta.


"Tohtoročné podujatie bude venované téme ľudovej zábavy. Myslíme si, že po dvoch rokoch útlmu tak urobíme radosť našim verným návštevníkom, a to jednak prostredníctvom vystúpení ľudovej hudby HoŤaPo či folklórneho súboru Poleno, ale aj rozprávaním Kataríny Nádaskej," uviedla dramaturgička podujatia Zuzana Patkošová. "Zároveň sme pripravili zaujímavý program pre deti, v ktorom nebudú chýbať vystúpenia UŽ divadla, tvorivé dielne, maľovanie na tvár či interakcie s naším moderátorom a animátorom v jednej osobe Forgim," dodala.

Už 22. ročník akcie tak ponúkne bohatý sortiment z produkcie približne 130 predajcov ľudovoumeleckých a remeselných výrobkov. Chýbať nebude ani občerstvenie, a to vrátane obľúbených pukanských párancov, bohatý program na dvoch pódiách a sprievodné aktivity.

Podujatie, ktoré patrí medzi najnavštevovanejšie v Banskej Štiavnici, zakončí koncert skupiny Čendeš, ktorá hudobne spracúva najmä rusínske motívy.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.10.2016
V Banskej Bystrici sa uskutoční spomienková akcia Metále (pre vrahov)
V nedeľu, 30. októbra 2016 sa uskutoční na Námestí SNP v Banskej Bystrici spomienková akcia s podtitulom Metále (pre vrahov), ktorej navrhovateľom je laureát ocenenia Biela vrana Ján Mičovský. Organizátormi podujatia sú neformálne hnutie NIOT (Nie v našom meste), CKO a Múzeum SNP v Banskej Bystrici.
viac
21.10.2020
Festival JAMA bude online, vystúpi aj umelá inteligencia
V Banskej Štiavnici a v Banskej Belej sa počas víkendu uskutoční festival intermediálneho umenia JAMA, ktorý si pripomenie pamiatku slovenského výtvarníka a muzikológa Milana Adamčiaka.
viac
23.08.2021
B. Štiavnica sa zapája do európskeho projektu Dobrovoľnícke mestá +
Mesto Banská Štiavnica sa zapojilo do medzinárodného projektu Volunteering Cities + (Dobrovoľnícke mestá +) v rámci programu Európskej únie URBACT III.
viac
06.04.2022
B. Štiavnica po obnove ulice Pod kalváriou bude rekonštruovať aj Dolnú Reslu
Po rekonštrukcii ulice Pod kalváriou, ktorá aktuálne finišuje, sa začne v starobylej Banskej Štiavnici aj obnova ďalšej dôležitej cesty v centre mesta – Dolnej Resly. Náklady na jej obnovu by mali dosiahnuť približne 851 000 eur. Uviedla to primátorka Nadežda Babiaková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %