Sobota 08.08.2020
Dnes má meniny 
Oskar
°C
07.10.2019 03:05

Obec Ľubeľa má potenciál a jasnú víziu do budúcnosti, hovorí starosta


Ľubeľa je obec na Slovensku, v okrese Liptovský Mikuláš v Žilinskom kraji. Obec sa nachádza v južnej časti Liptovskej kotliny na úpätí Nízkych Tatier. Najstaršia písomná správa o už existujúcej dedine pochádza z roku 1278. Na snímke výjazd z obce Ľubeľa. EASYFOTO TASR - Miroslava Mlynárová


Moderná, pomerne rýchlo rozvíjajúca sa obec s potenciálom, víziou a srdečnými obyvateľmi. Tak charakterizoval obec Ľubeľa (okres Liptovský Mikuláš) jej starosta Erik Gemzický.


Za posledné obdobie sa tu podarilo zrealizovať viaceré významné projekty a plány do budúcnosti sú nemenej ambiciózne - vybudovať ďalšie obecné nájomné bytové domy, nové detské ihrisko, pešiu zónu i tzv. sad novonarodených detí.       

Najstaršia písomná správa o už existujúcej dedine Ľubeľa pochádza z roku 1278. Nachádza sa v južnej časti Liptovskej kotliny na úpätí Nízkych Tatier. Obec má pestrú históriu. Poznačili ju najmä boje druhej svetovej vojny, miestni obyvatelia boli aktívne zapojení v Slovenskom národnom povstaní. Dnes sa podľa starostu obci mimoriadne darí. Tento rok prekročili hranicu 1200 obyvateľov, mnohí sa prisťahovali. S prílevom ľudí podľa starostu súvisí aj nutný rozvoj bývania. „Chceme plniť program a víziu rozvoja, ktorú sme obyvateľom predostreli pred komunálnymi voľbami. Ešte tento rok odovzdáme do užívania 13 nových obecných nájomných bytov. V ďalšom období plánujeme postaviť ďalšie dva obecné nájomné bytové domy. Tým by vzniklo 39 nových nájomných bytov, čo by znamenalo ďalších nových obyvateľov,“ načrtol pre TASR.       

Odkedy v Ľubeli vybudovali kamerový systém, kriminalita značne klesla. Na budúci rok pripravujú tretiu etapu inštalácie kamier, na ktorú obec dostala dotáciu z ministerstva vnútra. Vo výhľade na rok 2020 je podľa starostu tiež výstavba pešej zóny. „Chceli by sme skrášliť priechod, ktorý obyvatelia využívajú od športového areálu smerom k miestnemu cintorínu,“ ozrejmil Gemzický s tým, že financie získajú z dotácie cez Miestnu akčnú skupinu Stredný Liptov. Okrem toho zvažujú aj zriadenie tzv. sadu novonarodených detí, kde by každý nový malý obyvateľ mal svoj vlastný strom.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.05.2016
V obci spustili petíciu za odvolanie starostu
V obci Chorvátsky Grob dnes štartuje petícia za vyhlásenie miestneho referenda o odvolaní starostu Radovana Benčíka.
viac
05.03.2018
Obec rastie vďaka mladým rodinám, idú stavať novú materskú školu
Obec Drienov za posledné volebné obdobie od roku 2015 získala z eurofondov celkovo 1,5 milióna eur. Starosta Peter Tomko uviedol, že sa tak snažia cez rôzne výzvy a projekty získať tie najefektívnejšie zdroje financií a vytvoriť svojim občanom lepšie miesto pre život.
viac
17.03.2018
Systém odpadového hospodárstva je jedným z najlepších na Slovensku
Za jeden z najväčších úspechov 12-ročného pôsobenia vo funkcii starostu obce Košeca považuje Radomír Brtáň pokrok v odpadovom hospodárstve. Poplatky za zber komunálneho odpadu v Košeci patria medzi najnižšie na Slovensku.
viac
03.06.2019
Do obce prichádzajú mladí ľudia, o bývanie je veľký záujem
Rastúci záujem mladých ľudí o voľné stavebné pozemky v Sedliackej Dubovej zabezpečil projekt pozemkových úprav, na ktorom v obci pracovali vyše desiatich rokov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.30 %