Štvrtok 04.06.2020
Dnes má meniny 
Lenka
°C
22.11.2016 09:15

Občania protestujú proti dlhotrvajúcej príprave na výstavbu obchvatu mesta


Ilustračná snímka: (tasr).


Obyvatelia Šale koncom uplynulého týždňa opäť vyjadrili svoju nespokojnosť s dlhotrvajúcimi prípravami na výstavbu obchvatu mesta. Niekoľko desiatok sa ich zišlo pred budovou mestského úradu, kde transparentmi upozorňovali na problém s dopravou v meste.


Ministrovi dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Árpádovi Érsekovi (Most-Híd) odovzdali memorandum, v ktorom ho žiadajú o urýchlenú výstavbu obchvatu, ktorý sa plánuje už niekoľko rokov.       

"Vybudovanie obchvatu Šale je jednou z priorít rezortu, výstavbu však spomaľujú chýbajúce peniaze na výkup pozemkov pod budúcou stavbou, čo je odhadom 8 miliónov eur. Toto je najväčší problém, peniaze na samotnú výstavbu sa dajú použiť z eurofondov," povedal Érsek. V súčasnosti sa pripravuje štúdia realizovateľnosti budúcej stavby, hotová by mala byť v máji budúceho roka.       

Skupina občanov mesta a občianskych združení na problém s katastrofálnou dopravnou situáciou, ktorá je spôsobená tranzitnou dopravou, opakovane upozorňuje už niekoľko rokov. Už v roku 2012 spustili petičnú akciu zameranú na urýchlenie procesu prípravy obchvatu. Obchvat mesta Šaľa bol súčasťou Rezortného rozvojového programu verejných prác na roky 2013 – 2015.       

V apríli minulého roka generálny riaditeľ Slovenskej správy ciest (SSC) Roman Žembera na pracovnom rokovaní s primátorom Šale Jozefom Belickým informoval, že SSC chce začať s výstavbou, predchádzať jej bude vypracovanie štúdie realizovateľnosti, výkup pozemkov a získanie stavebného povolenia. Skonštatoval, že SSC ako investor a správca ciest 1. triedy má vypracovanú dokumentáciu na stavebné povolenie pre stavbu preložky cesty I/75 –obchvat mesta Šaľa. Nasledovať by malo získanie stavebného povolenia po ukončení výkupu pozemkov a obstarávanie dodávateľa. Štúdia realizovateľnosti mala byť vyhotovená do konca minulého roka. So samotnou výstavbou obchvatu sa malo začať v tomto roku.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.09.2017
Komárňania chcú petíciou zabrániť výstavbe obchvatu v rekreačnej zóne
Členovia občianskej iniciatívy za záchranu rekreačnej oblasti Mŕtve rameno Váhu – Apáli v Komárne dnes odovzdali na Mestskom úrade v Komárne petíciu proti výstavbe obchvatu mesta, ktorý by viedol práve cez mestskú rekreačnú oblasť.
viac
24.11.2017
Plány na výstavbu v centre mesta sa Nitranom nepáčia, spisujú petície
Obyvateľom Nitry sa nepáčia plány súkromných investorov na zástavbu posledných zelených plôch v centre mesta. Spisujú petície a žiadajú mestských poslancov, aby zasiahli.
viac
16.01.2018
Pokračovanie výstavby obchvatu Brezna je na dobrej ceste
Minister dopravy Arpád Érsek listom informoval primátora Brezna o pokračovaní v príprave prvého úseku druhej etapy obchvatu mesta. Zabezpečené sú už všetky stupne projektovej dokumentácie.
viac
26.03.2020
Mesto Malacky namieta voči prekladisku materiálu
Primátor Malaciek Juraj Říha sa stavia proti zámeru nového prekladiska stavebného materiálu na území mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %