Pondelok 06.07.2020
Dnes má meniny 
Patrik, Patrícia
°C
17.08.2019 09:20

O územné dotácie je možné žiadať do konca augusta


Územné dotácie BSK na rok 2019 (BSK)


Obce, mestá a mestské časti na území Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) majú ešte do konca augusta možnosť požiadať o územné dotácie. Kraj má pre ne tento rok vyčlenených viac ako 383.800 eur.


Žiadosti sú posudzované priebežne, dotácia bola doteraz pridelená 11 projektom v sume takmer 40.000 eur.       

"O tom, ktorý projekt bude finančne podporený, rozhodnú samotní primátori či starostovia, pretože tí najlepšie vedia, čo ich obec potrebuje. Verím, že aj tieto dotácie pomôžu zveľadiť kraj," poznamenal predseda BSK Juraj Droba.       

Územná dotácia je zameraná predovšetkým na podporu budovania a rozvoja verejnej infraštruktúry, napríklad športovej, voľnočasovej, kultúrnej či školskej. Týka sa tiež rekonštrukcie a revitalizácie verejných priestranstiev, s výnimkou komunikácií a chodníkov. Z dotácie môže byť financované aj budovanie, obnova, zatraktívnenie turistickej infraštruktúry, ako napríklad náučné chodníky, vyhliadkové veže či infotabule.       

Oprávneným žiadateľom je okrem obcí, miest a mestských častí tiež organizácia nimi zriadená, napríklad rozpočtová či príspevková organizácia. Na jeden projekt je žiadateľ oprávnený žiadať maximálne 8000 eur. Maximálna výška poskytnutých dotácií pre jedného žiadateľa zo všetkých dotačných schém BSK však nesmie prekročiť 20.000 eur v jednom rozpočtovom roku. Dotácie nie sú určené organizáciám v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.      

 V rámci výzvy nie je povinné spolufinancovanie zo strany žiadateľa, avšak predkladaný projekt nemôže byť spolufinancovaný z iných prostriedkov rozpočtu ani iných dotačných schém BSK. Projekty môžu byť už realizované a žiadatelia tak môžu žiadať aj refundáciu.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.04.2016
Dotácie kraja podporia aktivity ekonomického rozvoja vidieckych oblastí
Mestá a obce v bratislavskom regióne i mestské časti Bratislavy budú môcť Bratislavský samosprávny kraj (BSK) požiadať o dotácie, ktoré majú podporiť ekonomický potenciál vidieckych oblastí kraja.
viac
11.12.2017
Blíži sa koniec lehoty na predloženie žiadostí o dotácie v rámci BRDS
Na predloženie žiadostí o finančný príspevok v rámci Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy (BRDS) ostávajú posledné dni. Záujemcovia o dotáciu na podporu kultúrnych aktivít, projektov v oblasti rozvoja vidieka, turizmu, športu a aktivít pre mládež o ňu môžu požiadať do 18. decembra 2017.
viac
09.01.2019
BSK: Športové zväzy môžu žiadať o podporu
Žiadatelia môžu predkladať svoje projekty do 18. januára 2019.
viac
16.06.2019
BSK prerozdelí tento rok v rámci územných dotácií viac ako 383 800 eur
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) prerozdelí tento rok v rámci územných dotácií viac ako 383.800 eur. V najbližších dňoch by mal preto spustiť výzvu na predkladanie žiadostí. Jednotlivé žiadosti bude kraj prijímať do konca augusta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %