Streda 03.06.2020
Dnes má meniny 
Karolína
°C
09.05.2019 10:10

Nová aplikácia umožňuje nahlásiť výtlky, zlé parkovanie či vandalstvo


Ilustračná snímka (tasr)


Nahlásiť podnet či prípadné ohrozenie s presným miestom na mape mesta môžu obyvatelia Trebišova prostredníctvom novej mobilnej aplikácie SAFETY TREBIŠOV. Cieľom je zlepšiť a zjednodušiť komunikáciu medzi obyvateľmi a mestom, a najmä zvýšiť ich pocit bezpečia.


"K oznámeniu je možné priradiť popis alebo fotografiu. Aplikácia je nastavená tak, že sama určí, komu má smerovať podnet, či už príslušníkom štátnej polície, alebo iným inštitúciám, akými sú napríklad Technické služby mesta Trebišov. Všetci užívatelia prostredníctvom aplikácie okamžite vidia nahlásený podnet. Nie je však pre nich viditeľné, kto zadal podnet, aplikácia im zobrazí fotografiu a popis podnetu," priblížila hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.       

Občania môžu oznámenia pridávať v aplikácii do troch hlavných kategórií - doprava, infraštruktúra a polícia. V rámci dopravy sú podkategórie - poškodená dopravná značka, výtlk na komunikácii, nefunkčná svetelná signalizácia a iné. Infraštruktúra má podkategórie ako nefunkčné verejné osvetlenie, poškodený majetok mesta a podobne. V kategórii polícia môžu byť nahlásené podnety, akými sú dopravná nehoda, nesprávne parkovanie, ohrozenie života a zdravia, túlavé domáce zvieratá, vandalizmus a iné.       

V aplikácii sa nachádza aj zoznam dôležitých telefónnych čísel, na ktoré je možné v prípade potreby operatívne zavolať. "Ďalšou funkciou, ktorú SAFETY TREBIŠOV ponúka, je možnosť teritoriálnej ochrany druhého užívateľa. Môže to fungovať napríklad v situácii, keď rodičia nastavia bezpečnostnú zónu pohybu ich dieťaťa. Ak ju dieťa prekročí, rodič bude na to upozornený. Podmienkou je mať v oboch zariadeniach (mobiloch) nainštalovanú aplikáciu a prístup na internet," uviedla Mištaničová.       

Aplikácia je pre mobilné telefóny s operačným systémom Android alebo iOS voľne stiahnuteľná cez Google Play, resp. AppStore. Po stiahnutí a inštalácii je nutná registrácia užívateľa. Informácie sú aj na webstránkach www.trebisov.sk a www.safetytrebisov.sk. Aplikácia bola vytvorená Národným centrom práva duševného vlastníctva, n. o., v spolupráci s mestom Trebišov.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.04.2016
Mesto chce zakázať nočné parkovanie nákladných áut na Podbrezinách
Liptovskomikulášska mestská samospráva sa snaží riešiť problematiku parkovania na najväčšom sídlisku Podbreziny.
viac
24.02.2017
Preventívna činnosť MsP Trebišov na základnej škole
Mestská polícia v Trebišove sa chce, podľa svojho plánu činností na rok 2017, intenzívnejšie zameriavať na preventívnu činnosť. Vo februári príslušníci MsP zrealizovali prednášku pre žiakov 8. a 9. ročníka na Základnej škole I. Krasku v Trebišove.
viac
09.04.2020
Mestá a obce chcú informovať obyvateľov o opatreniach proti koronavírusu
Martin Kollárik z Inštitútu SGI, ktorý sa venuje výskumu v oblasti samosprávy a vedie portál Odkaz pre starostu, odpovedá na otázky, ako je táto služba užitočná v momentálnom krízovom období aj mimo neho.
viac
28.04.2020
Ďalšie príklady dobrej praxe sú z Hrabušíc, Medzian a Hankoviec
Združenie miest a obcí Slovenska pokračuje s predstavovaním príkladov dobrej praxe. Tentokrát sa sústredilo na výnimočnosť v troch obciach. A to Hrabušice, Medzany a Hankovce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %