Pondelok 11.12.2023
Dnes má meniny 
Hilda
°C
15.03.2021 12:25

Nitra chce postupne budovať modrozelenú infraštruktúru


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Nitra sa chce v budúcnosti koncepčne venovať budovaniu takzvanej modrozelenej infraštruktúry. Ide o systém vodného hospodárstva, ktorý pomáha zadržiavať v krajine vodu a pomáha tiež predchádzať povodniam.


Radnica chce vypracovať podrobnú koncepciu, ktorá určí princípy hospodárenia s dažďovými vodami v katastrálnom území Nitry. Tie budú slúžiť pre následnú projekčnú, urbanistickú, investorskú a hospodársku činnosť v meste. „Cieľom je postupné zavádzanie prvkov modrozelenej infraštruktúry. Tie majú pozitívny vplyv na mikroklímu na území mesta, pomáhajú znižovať záťaž kanalizačného systému mesta a zmenšujú riziko povodní,” skonštatoval vedúci odboru projektového a strategického riadenia na mestskom úrade Vladimír Ballay.

Mesto chce získať na vypracovanie koncepcie peniaze z Operačného programu kvalita životného prostredia. Celkové oprávnené výdavky na projekt sú vyše 55 000 eur. Mestskí poslanci už na svojom rokovaní schválili spolufinancovanie v hodnote necelých 2770 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.12.2016
Projekt Smart City zmodernizuje mesto a jeho služby
Z Nitry by sa v budúcnosti malo stať inteligentné a moderné mesto. Vďaka projektu Smart City sa má zmeniť na sídlo, ktoré produkuje minimum emisií, šetrí zdroje, je energeticky efektívne a je schopné poskytnúť svojim obyvateľom vysokú kvalitu života.
viac
09.01.2017
Medzi najväčšie výzvy životného prostredia patria odpady, ovzdušie a lesy
Medzi najväčšie výzvy životného prostredia na Slovensku patria nakladanie s odpadom, kvalita ovzdušia a lesy. Ukázala to štúdia Inštitútu environmentálnej politiky (IEP), ktorá mala identifikovať oblasti, v ktorých SR najviac zaostáva za krajinami OECD.
viac
03.06.2020
BBSK chce zlepšiť kvalitu ovzdušia, ľudí bude učiť aj to, ako správne kúriť
Na Štefánikovom nábreží v Banskej Bystrici zaznamenali meteorológovia počas januára 2020 prekročené limity priemernej koncentrácie emisií tuhých častíc PM 10 celkovo 15-krát. V meste Jelšava k takémuto prekročeniu hodnôt prišlo počas januára celkovo 18-krát.
viac
22.10.2020
Budúca spoločná poľnohospodárska politika vstupuje do fázy rokovaní
Európska komisia víta dohodu ministrov členských krajín zodpovedných za poľnohospodárstvo (Rady EÚ), ktorí a dohodli na takzvanom všeobecnom prístupe k návrhom na reformu spoločnej poľnohospodárskej politiky. Vstupuje do fázy rokovaní a dosiahnutia kompromisu medzi orgánmi EÚ.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %