Piatok 24.05.2024
Dnes má meniny 
Ela
°C
07.06.2022 10:35

Neplatičom daní nechá mesto zadržať vodičský preukaz


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Vranov nad Topľou pristupuje k novému spôsobu vymáhania daňových nedoplatkov, dlžníkom nechá zadržať vodičský preukaz. Umožňuje mu to novela zákona o správe daní účinná od januára 2020.


Samospráva preto daňovníkom radí, aby si skontrolovali, či nemajú pozdĺžnosti voči mestu na miestnych daniach a poplatkoch a vyhli sa tak možnej exekúcii.

Ako informuje mesto na svojej internetovej stránke, vymáhanie daňových nedoplatkov patrí dlhodobo k jeho prioritám. Keďže náročný a zdĺhavý proces trvajúci aj niekoľko rokov končí často neúspešne, mesto sa rozhodlo využiť možnosť pristúpiť k výkonu exekúcie zadržaním vodičského preukazu. "Pred začatím daňovej exekúcie správca dane preverí, či daňový dlžník je držiteľom vodičského preukazu. Následne vydá rozhodnutie o začatí daňového exekučného konania a dlžníkovi zašle daňovú exekučnú výzvu, v ktorej ho upozorní, že v prípade neuhradenia vymáhaného nedoplatku v určenej lehote vydá daňový exekučný príkaz na zadržanie vodičského preukazu," ozrejmil referát daní a poplatkov mestského úradu s tým, že tento príkaz smeruje na políciu. Políciou zadržaný vodičský preukaz sa neplatcovi dane vráti po vyrovnaní vymáhaného nedoplatku.

"Zároveň vyzývame všetkých daňových dlžníkov, aby aktívne komunikovali a spolupracovali so správcom dane pri hľadaní riešení na likvidáciu, respektíve postupné znižovanie daňových nedoplatkov," doplnil referát s tým, že o výške nedoplatku na daniach sú všetci daňoví dlžníci pravidelne informovaní formou výziev.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.07.2019
Mesto investuje do rekonštrukcie budov škôl 390-tis. eur
Na rekonštrukciu piatich školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Vranov nad Topľou pôjde 390-tis.eur. Vyplýva to z uznesenia, ktoré mestské zastupiteľstvo prijalo na svojom júnovom zasadnutí.
viac
29.11.2019
Mesto zvýšilo poplatky za odpad i dane
Prijatím nového všeobecne záväzného nariadenia (VZN) rozhodli vo štvrtok poslanci mestského zastupiteľstva vo Vranove nad Topľou o zvýšení poplatkov za zvoz a likvidáciu odpadov a tiež miestnych daní.
viac
11.04.2020
Vranov nad Topľou očakáva stratu 1,8 až 2,5 milióna eur
V súvislosti s ekonomickými dosahmi pandémie nového koronavírusu očakáva mesto Vranov nad Topľou výpadok svojich príjmov z podielových daní v sume približne 1,8 milióna eur.
viac
04.11.2021
Vranov nad Topľou chce zaviesť bezplatnú MHD
Mesto Vranov nad Topľou by od budúceho roka chcelo pre svojich obyvateľov zaviesť bezplatnú mestskú hromadnú dopravu (MHD). Samospráva predpokladá, že by týmto krokom znížila počet motorových vozidiel v uliciach.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %