Sobota 04.04.2020
Dnes má meniny 
Izidor
°C
28.01.2020 03:40

Návštevníci múzea budú opäť spoznávať historické predmety


Liptovské múzeum v Ružomberku. Snímka zdroj: muzeum.sk


Liptovské múzeum v Ružomberku v novom roku pokračuje v sérii podujatí Príbeh nášho múzea, počas ktorých verejnosti prezentuje predmety so svojich zbierok. Prvé zo stretnutí sa uskutoční v utorok (28. 1.) o 17.00 h.


Podľa historika Liptovského múzea Rastislava Moldu bude podujatie pozostávať z dvoch častí. V tej prvej sa návštevníci v prednáške dozvedia, ako sa v minulosti, počas takmer 110-ročnej histórie múzea vystavovali umelecké diela v jeho priestoroch. "Zameria sa aj na to, ako, kedy a za akých okolností vznikala prvá obrazáreň. Dozvedia aj to, ako sa Liptovské múzeum stará o zbierkové predmety vo svojom fonde a čo všetko musia absolvovať, kým sa z nich stanú exponáty na výstavách či trvalých expozíciách," uviedol historik.

V druhej časti podujatia uvidia hostia prehliadku aktuálnej trvalej expozície sakrálneho umenia v priestoroch Liptovského múzea. Prehliadka bude spojená s kurátorským výkladom. Návštevníci tak budú mať možnosť spoznať bližšie vystavené sakrálne umelecké diela, predovšetkým vzácne oltárne obrazy a plastiky z kostolov liptovského regiónu. "Veríme, že takto pripravený cyklus podujatí, keď majú návštevníci múzea možnosť vypočuť si tematickú prednášku a zároveň navštíviť jednu z expozícii či aktuálnych výstav, bude zaujímavým spestrením utorkového podvečera," skonštatoval Molda.      

 Liptovské múzeum v Ružomberku plánuje podobné prednášky na celý rok 2020, a to vždy v posledný utorok mesiaca o 17.00 h.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.05.2016
Múzeum liptovskej dediny pripraví párom tradičnú svadbu bezplatne
Tradičnú svadbu v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline, ktoré dýcha tradíciou starých čias, môžu mať zaľúbené páry opäť po roku zadarmo.
viac
26.09.2016
Od frfajdy k almázii - pohľad do kuchyne drotárov
Považské múzeum v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo vo výstavných priestoroch areálu Budatínskeho hradu výstavu s názvom Od frfajdy k almázii. Projekt je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou ŽSK.
viac
20.03.2019
Župní študenti spoznávajú históriu
Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so Slovenským národným múzeom pripravil pre študentov župných stredných škôl špeciálny vzdelávací program v Múzeu holokaustu v Seredi. Zameraný je na oboznámenie sa so židovskou kultúrou a dopadom holokaustu na život Židov na našom území.
viac
16.05.2019
Návštevníci Liptovského múzea zažijú netradičnú večernú prehliadku
Netradičnú večernú prehliadku pre deti i dospelých ponúkne v sobotu 18. mája Liptovské múzeum v Ružomberku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.17 %