Piatok 03.12.2021
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
28.09.2021 04:05

Najlepšou samosprávou v rámci Odkazu pre starostu je Dubnica nad Váhom


Dubnický primátor Peter Wolf pri preberaní ocenenia Zlaté vedro


Portál Odkaz pre starostu opäť rozdával samosprávam vysvedčenia. Za rok 2020 je v komunikácii s obyvateľmi najlepšou samosprávou nad 20-tisíc obyvateľov Dubnica nad Váhom.


Prestížne ocenenie Zlaté vedro za 1. miesto v komunikácii s obyvateľmi na portáli Odkazprestarostu.sk za rok 2020 prevzal dubnický primátor Peter Wolf v pondelok 27. septembra 2021 na slávnostnom vyhodnotení v Bratislave. „Vysvedčenie, ktoré nám Odkaz pre starostu vystavil, nás veľmi teší a je pre nás povzbudením do ďalšej práce v skvalitňovaní života v meste. Rád by som poďakoval kolegom z mestského úradu, ktorí sa podieľajú na riešení podnetov a promptne reagujú na podnety občanov,“ zhodnotil dubnický primátor Peter Wolf s tým, že veľkú zásluhu na ocenení majú predovšetkým kolegovia Veronika Rezáková a Milan Dohnanský.

V kategórii komunikácie s obyvateľmi hodnotitelia brali do úvahy úplnosť odpovede – či obsahuje informácie, kto a kedy sa bude podnetom zaoberať. Dôležitým faktorom bola aj rýchlosť odpovede. Bonusové body mohli samosprávy získať za informovanie o vyriešení podnetu, rovnako vtedy, ak občania nemuseli na odpoveď čakať viac ako 7 dní.

Aj keď dubnická samospráva využíva Odkaz pre starostu len druhý rok, doposiaľ sa na mesto prostredníctvom uvedenej platformy obrátili občania s takmer 840 podnetmi. Za komunikáciu bolo ocenené aj v uplynulom roku. „Najviac podnetov, s ktorými sa na nás občania obracajú, sa týka ciest a chodníkov, no evidujeme aj dotazy na zeleň, životné prostredie či mestský mobiliár,“ upresnil Milan Dohnanský. Ako dodal, v roku 2020 mesto Dubnica nad Váhom komunikovalo spolu 383 podnetov, za čo si vyslúžilo skóre 291 %. V kategórii Riešenie podnetov mesto obsadilo 8. priečku.

Prostredníctvom portálu odkazpresarostu.sk obyvatelia slovenských miest a obcí ročne nahlasujú tisícky podnetov, ktorými samosprávy upozorňujú na vyskytujúce sa nedostatky. „Rád by som poďakoval aj Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť, ktorý vytvoril priestor pre prehľadnú a efektívnu komunikáciu samospráv s občanmi. Je naozaj skvelé, že občania sa týmto spôsobom zapájajú a upozorňujú nás na nedostatky – aj to je jeden zo spôsobov, ktorým môžeme ľudí viac priťahovať k správe vecí verejných,“ uzatvoril primátor Dubnice nad Váhom.

Portál Odkaz pre starostu funguje od roku 2010 a dnes ho využíva viac ako 170 aktívnych miest a obcí. Občania majú možnosť prostredníctvom internetovej stránky www.odkazprestarostu.sk alebo rovnomennej mobilnej aplikácie upozorňovať samosprávu na rôzne nedostatky, ktoré si na území mesta či obce všimnú a komunikovať o nich priamo so samosprávou.

Autor: (ts-Dubnica nad Váhom, Mária Badačová)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.02.2020
Park pri soche na Námestí Matice slovenskej skončil v súťaži na druhom mieste
Od roku 2015 prebieha na Slovensku súťaž Záhrada roka, Park roka a Detail roka, ktorú vyhlasuje Spoločnosť pre záhradnú a krajinnú tvorbu. Jej cieľom je upriamiť pozornosť na kvalitne odvádzanú prácu záhradných a krajinných architektov a prezentovať ich hodnotne vykonanú prácu smerom k verejnosti.
viac
15.06.2020
Na 8 projektov použije dubnická samospráva 960 000 eur z rezervného fondu
Na osem investičných akcií v Dubnici nad Váhom pôjde v tomto roku z rezervného fondu mesta 960 000 eur. Zmenou rozpočtu o tom rozhodli na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva dubnickí poslanci.
viac
24.07.2020
Odkaz pre starostu – ktoré samosprávy boli úspešné?
Medzi ocenenými miestnymi samosprávami iniciatívy Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť „Odkaz pre starostu“ sú aj naši členovia. Ocenenia za riešene podnetov a komunikáciu s občanmi získala Žilina, Púchov, Prievidza, Dubnica nad Váhom, Bratislava-Vajnory, Ivanka pri Dunaji a Vajnory.
viac
15.08.2020
Na Dubničke sa premnožili bzdochy
Na sídlisku Dubnička v Bánovciach nad Bebravou sa premnožili bzdochy. Bánovská samospráva pripomenula, že ide o užitočný druh hmyzu a zatiaľ jeho elimináciu neplánuje. Informovala o tom v tlačovej správe.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %