Nedeľa 17.01.2021
Dnes má meniny 
Nataša
°C
19.07.2019 08:05

Najkrajšia zastávka na Slovensku je vo Zvolene


Projekt rekonštrukcie zastávky MHD na plnohodnotné umelecké dielo na sídlisku Podborová vo Zvolene dospel do finále.


V rámci úpravy sídlisk a projektu Zvolen mesto farieb, sa mesto spoločne so Spolkom Borovej hory rozhodli opraviť pre obyvateľov autobusovú zastávku na Borovianskej ulici.


Okrem vyčistenia vnútorného priestoru zahŕňa rekonštrukcia aj kompletnú výmenu stien zastávky a ich vymaľovanie. Autorom návrhu maľby je nitriansky výtvarník Aero310 a na realizácii sa podieľal aj zvolenský umelec Jozef Spodniak, známy pod pseudonymom Panika71. „Zámerom je zastávku namaľovať, ale aj zapojiť hru svetiel. V návrhu je zakomponovaná príroda, ktorá je pre sídlisko Podborová charakteristická a hlavným motívom je sova,“ vysvetľuje umelec Panika 71.

Plánovanie projektu a jeho realizácia neboli najľahšie, ale napokon sa ho podarilo dotiahnuť do úspešného konca. „Trvalo to vyše jeden a pol roka, kým sa rekonštrukcia mohla uskutočniť, ale verím, že to stálo za to. Zvolenčania sa môžu tešiť nie z najkrajšej zastávky vo Zvolene, ale na Slovensku. Obrovská vďaka patrí mestu Zvolen, SAD Zvolen a podborovskému spolku, bez ktorých by sa tento projekt nemohol zorganizovať,“ dodáva Jozef Spodniak.

Objekt bol roky v devastovanom stave, čím priťahoval vandalov. „Dúfame, že vďaka revitalizácii sa tento objekt v budúcnosti vyhne negatívnym zásahom a zachová si podobu kultúrneho a zaujímavého miesta pre obyvateľov a návštevníkov Podborovej,“ uviedol Vladimír Ľupták, zástupca primátorky Zvolena.

 

Autor: (MsÚ-Zvolen)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.05.2016
Súťaž Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom má prvých víťazov
Súčasťou galaprogramu v závere prvého dňa 27. snemu Združenia miest a obcí Slovenska bolo aj vyhlásenie víťazov súťaže Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom. Ocenenie sa udelilo po prvýkrát, a to za rok 2015.
viac
26.08.2016
Investora na novú plaváreň hľadá mesto aj inzerátmi v novinách
Mesto Zvolen hľadá investora na výstavbu novej plavárne prostredníctvom inzerátov v tlači. Magistrát si takto chce okrem iného zmapovať záujem investorov o takúto stavbu.
viac
21.03.2017
RÚVZ B. Bystrica bezplatne vyšetrí vodu zo súkromných vodných zdrojov
Odpadová voda – to je tohtoročná téma Svetového dňa vody (World Water Day), ktorý si svet pripomína každoročne 22. marca.
viac
13.12.2018
Gindalos je zrkadlo, ktoré nastavujeme svojim predsudkom
Postaviť sa na pódium je pre rómske deti ešte o niečo ťažšie ako pre nerómske. Okrem vlastnej hanblivosti musia často prekonávať predsudky druhých ľudí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.22 %