Štvrtok 30.05.2024
Dnes má meniny 
Ferdinand
°C
02.01.2023 03:20

Nádoby na odpad nahradia polopodzemné kontajnery s čipovými zámkami


Ilustračná snímka: (tasr).


Z viacerých ulíc v Topoľčanoch v nasledujúcich dňoch zmiznú staré kontajnery na odpad. Ako informovala radnica, pôvodné odpadkové nádoby nahradia nové polopodzemné kontajnery.


Tie budú vybavené inteligentnými zámkami, vďaka ktorým budú môcť komunálny odpad do kontajnerov vhadzovať iba obyvatelia lokality, v ktorej sú umiestnené. "Opatrenie sa týka 17 nových stojísk. Čip na otváranie zámku dostane každá domácnosť, ktorá bude nové kontajnery využívať. Ak niekto ešte čip na otváranie polopodzemných kontajnerov nedostal, mal by kontaktovať svojho domového dôverníka, správcu bytového domu alebo mestský úrad," informovala radnica.

Magistrát si od zavedenia nových kontajnerov s čipovým zámkom sľubuje obmedzenie "odpadovej turistiky" a čistejší vzhľad stojísk kontajnerov. "Zavedenie inteligentných zámkov je zároveň prvým krokom k spravodlivejšiemu množstvovému zberu a k zníženiu nákladov na likvidáciu komunálneho odpadu. Postupne zámky plánujeme rozšíriť aj na existujúce stojiská polopodzemných kontajnerov," doplnil mestský úrad.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.03.2017
Pri testovaní kontajnerov pod zemou postupujú mestá zatiaľ opatrne
Po Liptovskom Mikuláši, Nitre, Trenčíne, Trnave či ďalších mestách to skúšajú s testovaním polopodzemných kontajnerov komunálneho odpadu aj v Košiciach a Piešťanoch.
viac
24.08.2017
Na prešovských uliciach pribudlo 50 nových kontajnerov
Na prešovských uliciach pribudlo 50 kusov kontajnerov na triedený zber plastov. Mesto upozorňuje občanov, že zvýšiť efektívnosť separácie môžu tiež tým, že nenechajú odvážať „vzduch“.
viac
27.11.2017
Košičania majú prvé podzemné kontajnerovisko
V rámci pilotného projektu modernizácie existujúcich stojísk bolo 27. novembra 2017 odovzdané do užívania prvé podzemné kontajnerovisko na Oštepovej ulici v Mestskej časti Košice-Juh.
viac
13.04.2018
Pri rodinných domoch pribudne 3050 kontajnerov na biologický odpad
Poprad pripravuje rozšírenie triedeného zberu biologicky rozložiteľného odpadu. Na základe výzvy, ktorá bola zameraná na triedený zber odpadov a na ich mechanicko-biologickú úpravu, podala samospráva v októbri 2016 projekt, ktorým sa uchádzala o prostriedky z OP Kvalita životného prostredia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %