Pondelok 06.12.2021
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
25.09.2021 11:40

Nadácia PSK pre podporu rodiny pomohla 26 rodinám v núdzi


Ilustrační snímka zo zasadania správne rady nadácie


Nadácia PSK pre podporu rodiny rozdeľovala ďalšie financie. Celkovo 26 rodinám z ôsmich okresov pomohla sumou vo výške viac ako 15-tisíc eur.


Viac ako 15-tisíc eur schválila Nadácia PSK pre podporu rodiny na svojom deviatom zasadnutí pre tých, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Finančné prostriedky rozdelila medzi 26 žiadateľov. Najviac prispela rodinám v núdzi na rehabilitačné pobyty a základné životné potreby, ako je chladnička, kotol, elektrický vozík, drevo na kúrenie, školské pomôcky, drogéria, potraviny, oblečenie, nájom či nevyhnutné opravy v domácnosti.

 „Pomohli sme 26 rodinám, ktoré sú v núdzi a tieto finančné prostriedky v sume od 300 eur do 700 eur určite pomohli najmä deťom, ktoré sú odkázané na pomoc Nadácie PSK pre podporu rodiny. Chcem sa poďakovať hlavne štedrým darcom, ktorí pomohli, či už v rámci dvoch percent z daní alebo tým, ktorí prispeli do našej verejnej zbierky. Aj vďaka nim sme mohli dnes rozdeliť viac ako 15-tisíc eur,“ uviedol krátko po zasadnutí predseda PSK Milan Majerský.

Vo verejnej zbierke, ktorú spustila nadácia ešte začiatkom roka, sa doposiaľ vyzbieralo 5500 eur. V rámci 2 % z daní pribudlo na konto nadácie takmer 3-tisíc eur. Aj tieto finančné prostriedky už mohla Správna rada nadácie prerozdeliť medzi žiadateľov.

Celkovo rozdelila financie pre ľudí z ôsmich okresov. Najviac žiadostí prišlo z okresu Prešov (9). Nadácia však podporila aj rodiny z Popradu (4), Kežmarku (3), Vranova nad Topľou (3), Bardejova (2), Humenného (2), Sniny (2) a Svidníka (1).

Mnohé rodiny však nežiadali finančnú pomoc, ale potrebovali šatstvo pre svoje deti. Vďaka pravidelnej spolupráci s módnym reťazcom v Prešove sa tak nadácii podarilo uspokojiť potreby viacerých rodín ešte na začiatku školského roka.

Správna rada sa okrem iného zaoberala aj Nadačným fondom Nadácie PSK pre podporu rodiny na riešenie krízových situácií. Prostredníctvom neho chce prešovská župa spolu s obcami a mestami pomáhať občanom a rodinám pri prekonávaní a odstraňovaní následkov prírodných pohrôm či nepredvídateľných udalostí.

Do nadačného fondu sa zatiaľ podpísaním Memoranda o partnerstve a spolupráci pripojilo takmer 70 obcí. „S veľkou radosťou musím povedať, že nám denne pribúdajú obce a mestá, ktoré pristupujú k podpisu memoranda. Aktuálne je ich už do 70 a okolo 40 obcí aj poukázalo finančné prostriedky, čo je obrovská pomoc. Pretože to bude pravidelný príjem do nadačného fondu, z ktorého budeme môcť znova pomáhať ľuďom,“ vysvetlila krajská poslankyňa a členka Správnej rady nadácie Anna Schlosserová.

Autor: (ts-ŽSK, Lea Heilová)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.03.2017
Bánovce nad Bebravou začali spolupracovať s českým mestom Kopřivnice
Bánovce nad Bebravou už začali spolupracovať so svojím novým partnerom, českým mestom Kopřivnice. Medzi prvé spoločné aktivity by mala patriť koordinácia viacerých podujatí, ktoré pripravujú Kopřivnice, informoval hovorca Bánoviec nad Bebravou Miroslav Schlesinger.
viac
29.10.2020
Prešov podáva počas pandémie pomocnú ruku seniorom a rodinám v núdzi
Mesto Prešov v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska aj počas druhej vlny pandémie pomáha ľuďom v núdzi. Ak vo svojom okolí poznáte niekoho, kto je v tomto náročnom období odkázaný na pomoc, dajte nám o ňom vedieť.
viac
09.11.2020
Nadácia PSK pre podporu rodiny rozdelila takmer 120 000 eur
Nadácia Prešovského samosprávneho kraja (PSK) pre podporu rodiny rozdelila za dva roky svojho pôsobenia takmer 120 000 eur. Pomoc smerovala rodinám v celom kraji, ktoré sa ocitli v sociálnej, zdravotnej, ekonomickej či existenciálnej núdzi.
viac
27.03.2021
Nadácia PSK pre podporu rodiny pomáha už dva roky
Nadácia PSK pre podporu rodiny oslávila druhé výročie svojho fungovania. Za uplynulé dva roky finančne podporila 250 núdznych rodín z Prešovského kraja, medzi ktoré prerozdelila vyše 151-tisíc eur. Pomohla aj materiálne či prostredníctvom verejných zbierok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %