Štvrtok 28.09.2023
Dnes má meniny 
Václav
°C
31.05.2023 12:35

Na Sídlisku KVP začali s výstavbou nového chodníka pre cyklistov a peších


Snímka zdroj: (Mesto Košice).


S výstavbou takmer kilometer dlhého spoločného cyklistického chodníka a chodníka pre chodcov na Triede KVP v Košiciach sa začalo v uplynulých dňoch. Výstavba v úseku medzi križovatkami Moskovská trieda a Kremnická ulica bude stáť takmer 320 000 eur.


Stavebné práce by mali byť hotové do konca letných prázdnin. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.

Projekt je z 95 percent financovaný z eurofondov, spoluúčasť mesta predstavuje päť percent. "Existujúci chodník pre chodcov sa stavebne upraví tak, že sa v úvodných 100 metroch oddelia chodci a cyklisti. Následne sa nová spoločná komunikácia pre chodcov a cyklistov začne za priechodom cez vetvu spájajúcu Triedu KVP a Moskovskú triedu a skončí sa pri priechode za križovatkou Triedy KVP s Kremnickou ulicou," uvádza magistrát.

Výstavbu nového cyklochodníka privítal aj zástupca starostu mestskej časti Sídlisko KVP Roman Matoušek. "Verím, že toto je len začiatok a už čoskoro sa tento cyklochodník doplní aj ďalším úsekom z Ulice Jána Pavla II. až k mostu na Moskovskej. Budeme radi, ak sa sieť cyklotrás postupne rozšíri tak, aby sídlisko KVP mohlo byť cez Toryskú a Štúrovu prepojené aj s centrom mesta a ďalšími lokalitami," povedal. Podľa neho sa tým zvýši bezpečnosť a zlepší sa aj atraktivita cyklodopravy v celých Košiciach.

Mesto zároveň informovalo, že bolo jedným z úspešných žiadateľov v rámci I. cyklovýzvy z Plánu obnovy a odolnosti SR. Financie z Európskej únie tak majú ísť na výstavbu uvedeného spoločného chodníka pre peších a cyklistov medzi Ulicou Jána Pavla II. a mostom na Moskovskej triede. Predpokladané náklady na výstavbu tohto 840 metrov dlhého úseku predstavujú takmer 735 000 eur. Výslednú sumu určí verejné obstarávanie. "Mesto Košice ho plánuje pripraviť a vyhlásiť v čo najskoršom čase po podpísaní zmluvy tak, aby sa najneskôr na jar budúceho roka mohlo začať so stavebnými prácami," spresnil magistrát.

Podľa primátora Jaroslava Polačeka majú Košice na cyklokomunikáciách investičný dlh v desiatkach miliónov eur. Postupne ho chcú znižovať, a to práve najmä s využitím eurofondov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.04.2017
Mesto Košice vyhovie petícii za výstavbu polopodzemných a podzemných kontajnerov
Mesto Košice vyhovie v celom rozsahu petícii za výstavbu polopodzemných a podzemných kontajnerov. Magistrátu bola doručená 12. apríla tohto roka. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Košíc Linda Šnajdárová.
viac
30.08.2017
Nová futbalová aréna bude mať kapacitu 9000 divákov
Na stavenisku Košickej futbalovej arény v súčasnosti Inžinierske stavby, a.s., dokončuje prípravné práce.
viac
15.04.2018
Na zrekonštruovanej hrádzi v Štúrove by mal vzniknúť cyklochodník
Náklady na vyasfaltovanie vyše štvorkilometrového úseku sú predbežne vyčíslené na 180.000 eur, skonštatoval riaditeľ Odštepného závodu Bratislava Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Jozef Dúcz.
viac
06.09.2023
Na košickom Sídlisku KVP začínajú s výstavbou skateparku
S výstavbou nového skateparku pod mostom na Moskovskej ulici v košickej mestskej časti (MČ) Sídlisko KVP sa začína v týchto dňoch. V utorok slávnostne poklepali základný kameň. Prvá etapa by mala byť hotová do konca roka, následne ju bude možné užívať.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %