Štvrtok 04.06.2020
Dnes má meniny 
Lenka
°C
12.03.2020 08:10

Na sídlisku Farská lúka pribudne nové parkovisko aj ihrisko


Pohľad na Fiľakovo. Snímka zdroj: (sk.wikipedia.org).


Nové parkovisko aj ihrisko vznikne v blízkej budúcnosti na sídlisku Farská lúka vo Fiľakove v okrese Lučenec. Parkovisko chce samospráva podľa primátora Attilu Agócsa vybudovať ešte v tomto roku, ihrisko najneskôr v budúcom.


Mesto plánuje postaviť parkovisko na priestranstve oproti bytovke s vchodmi číslo 30 až 34. „Zvyšnú časť tohto priestoru zrevitalizujeme a vysadíme zeleň. Tým získajú obyvatelia novú oddychovú zónu,“ priblížil primátor s tým, že mesto tiež zrekonštruuje neďalekú cestu a tiež chodník lemujúci priestor budúceho parkoviska a oddychovej zóny zo strany Daxnerovej ulice.

Ako pokračoval, v rámci revitalizácie sídliska mesto vybuduje i nové ihrisko. Umiestnené bude v priestore medzi spomínanou bytovkou a materskou školou. „Sledovali sme, ako sa Fiľakovčania spojili a bojovali o ihrisko Žihadielko. Sme veľmi radi takejto občianskej aktivite, preto sme sa rozhodli, že podáme žiadosť o dotáciu z Miestnej akčnej skupiny Partnerstvo južného Novohradu. Ak by sa nám to podarilo, budeme vedieť postaviť ihrisko ešte v tomto roku,“ podotkol primátor.

Doplnil, že v prípade, ak mesto dotáciu nedostane, ihrisko postaví v budúcom roku z vlastných zdrojov. Využívať ho bude môcť široká verejnosť i deti zo susednej škôlky.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.08.2017
Štyri erby na kontajnery so stromami vyrobia miestni študenti
Štyri kovové erby, ktoré budú krášliť kontajnery so stromami v centre Fiľakova, vyrobia miestni stredoškolskí študenti. Ako informoval primátor mesta Attila Agócs, spomínané kontajnery osadia na Hlavnej ulici v rámci revitalizácie zelene.
viac
08.01.2018
Revitalizáciu Hlavného námestia chce mesto financovať po etapách
Novozámocká radnica pripravuje revitalizáciu Hlavného námestia. V súčasnosti je hotový ideový koncept, podľa ktorého sa má centrum mesta zmodernizovať. Magistrát už vyhlásil aj verejné obstarávanie na prípravu projektovej dokumentácie stavby.
viac
14.04.2019
V Trebišove vzniklo nové detské ihrisko
Z novovybudovaného detského ihriska sa môžu tešiť najmä deti zo sídliska STRED a jeho blízkeho okolia. Nové ihrisko je nepretržite sprístupnené, samozrejme, širokej verejnosti a poslúži aj ostatným obyvateľom mesta, v prípade potreby aj pre materské a základné školy.
viac
23.04.2020
Skalica pokračuje v regenerácii verejného priestranstva
Mesto Skalica pokračuje v projekte s názvom Regenerácia vnútrobloku sídliska na ulici Mallého. V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu bola mestu Skalica schválená dotácia na účel zveľadenia prostredia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %