Piatok 07.08.2020
Dnes má meniny 
Štefánia
°C
31.07.2020 11:40

Na podujatí Kuchyňa starých materí ponúknu tradičné jedlá


Ilustračná snímka.


Tradičné kysucké jedlá môžu ochutnať návštevníci Múzea kysuckej dediny v Novej Bystrici-Vychylovke na podujatí Kuchyňa starých materí v nedeľu 2. augusta.


Podľa hovorkyne Kysuckého múzea v Čadci Alexandry Janigovej rozkúria prvú augustovú nedeľu funkčné dobové pece a tradičným spôsobom pripravia kapustniaky, halušky aj zemiakové placky. „Kysuce nepatrili k bohatým krajom. To však nebránilo šikovným gazdinkám vyčarovať chutné a sýte pokrmy z múky, kapusty, zemiakov, cibuľky či slaniny. Vrátime sa spoločne do týchto čias a bude to zážitok pre malých aj veľkých,” uviedla Janigová.

Doplnila, že návštevníci si môže spestriť program jazdou na Historickej lesnej úvraťovej železnici. „V stanici Skanzen je výstava Drotári a drotárstvo zo zbierok Kysuckého múzea v Čadci a v Raganovom mlyne banerová výstava Vlaky s vôňou dreva a makety vláčikov Miroslava Poláka,” dodala hovorkyňa kysuckého múzea.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.11.2016
Čarovné dni vianočné...
V nedeľu 11. decembra 2016 si môžu návštevníci poslednýkrát v tomto roku vychutnať zimnú prírodu v Skanzene Nová Bystrica – Vychylovka.
viac
16.06.2020
Zažite čaro Jánskej noci v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke
Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, vás pozýva na podujatie, ktoré sa uskutoční 21. júna v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke pod názvom Jánska noc má čarovnú moc.
viac
22.06.2020
Prácu našich predkov predstaví podujatie Na kysuckých lúkach
Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravuje v Múzeu kysuckej dediny obľúbené podujatie pod názvom Na kysuckých lúkach. Uskutoční sa v nedeľu 28. júna.
viac
30.06.2020
Spestrite si nedeľu tradičnými kysuckými jedlami v Múzeu kysuckej dediny
Ak navštívite najbližšiu nedeľu  Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke, tak budete môcť ochutnať kysucké dobroty a zoznámiť sa s tým, ako žili naši predkovia. Počas dňa sa budú v múzeu pripravovať tradičné kysucké jedlá v rámci obľúbeného podujatia Kuchyňa starých materí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.30 %