Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
27.05.2024 03:10

Na okraji obce Moravské Lieskové vzniklo prvé ekocentrum v Trenčianskom kraji


Snímka zdroj: Zdroj: tsk.sk


Ukážky prírodnej záhrady, interaktívne detské výstavy a informácie o ochrane záhrad a verejného priestranstva ponúka prvé ekocentrum v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK). Vzniklo na okraji obce Moravské Lieskové v okrese Nové Mesto nad Váhom z budovy bývalej sýpky.


Informovala o tom vedúca oddelenia životného prostredia a územného plánovania Úradu TSK Andrea Molnárová.         

Nadšenci premenili sýpku na priestor pre ekológiu, vzdelávanie, komunitné a kultúrne aktivity. E.K.O. centrum ŽiTo je bezbariérové, pre verejnosť je otvorené vo štvrtok a v piatok od 10.00 do 18.00 h. Ekocentrum podporil TSK v rámci grantového programu Zelené oči.         

"Vďaka podpore zo Zelených očí vznikli v roku 2022 pracovné listy aj pomôcky pre vzdelávacie programy, vybudovaný bol aj ukážkový terapeuticko-senzorický záhon v múriku, určený pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. V roku 2023 sme združeniu poskytli grant vo výške takmer 10.000 eur, určený na realizáciu vzdelávacích programov pre žiakov, študentov a verejnosť Trenčianskeho kraja," doplnila Molnárová.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.11.2017
Hravé hrady Trenčianskeho kraja majú víťazov
Súťaž Hravé hrady Trenčianskeho kraja počas štyroch mesiacov motivovala k poznávaniu historických pokladov Trenčianskeho kraja viac ako 50 súťažiacich. Cestu k plnému bodovému zisku, z celkovo 316 registrovaných, našlo 7 hráčov.
viac
30.12.2017
TSK štartuje druhý ročník Participatívneho-komunitného rozpočtu
V roku 2017 prišiel Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), ako priekopník spomedzi krajov, s novinkou zavedenia Participatívneho-komunitného rozpočtu. Ten dal možnosť občanom na území kraja rozhodnúť o použití  časti verejných financií. Rovnako tomu bude aj v roku 2018.
viac
28.05.2020
Parasport24 tour odštartuje vo Vršatskom Podhradí
Trinásty ročník najväčšieho športovo–charitatívneho podujatia na Slovensku, Parasport24 tour, odštartuje tento rok z Vršatského Podhradia v Ilavskom okrese. Cyklistický pelotón zložený z hendikepovaných športovcov a známych osobností odštartuje v nedeľu 31. mája, podujatie potrvá do 3. júna.
viac
19.01.2022
Výstava v múzeu približuje historické premeny Trenčianskeho kraja
Historické premeny administratívneho členenia územia Trenčianskeho kraja od stredoveku po dnešok približuje prvá tohtoročná výstava Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %