Pred Martinským cintorínom. Ilustračná snímka, zdroj: Bratislavské noviny
Na Martinskom cintoríne začali v pondelok rekonštruovať vstupné priestory. "Je preto potrebné rátať s obmedzeniami a znížením komfortu pri vstupe na pietne miesto," informoval TASR Radoslav Vavruš, riaditeľ organizácie Marianum - Pohrebníctva mesta Bratislavy, ktoré sa stará o mestské cintoríny.
Vavruš požiadal v tejto súvislosti návštevníkov o zhovievavosť, práce by mali podľa jeho slov dokončiť v septembri. Cintorín je v letnej sezóne otvorený do 7.00 do 20.00 h.
Martinský cintorín bol vysvätený v roku 1919 a pôvodne mal byť najväčším miestom posledného odpočinku v slovenskej metropole. Keďže sa mesto rozrastalo, jeho pôvodná plocha sa postupne zmenšovala.
Na cintoríne sú pochované mnohé významné osobnosti, napríklad priekopník slovenskej populárnej hudby Gejza Dusík, spevák a spoluzakladateľ slovenskej operety František Krištof Veselý či významný predstaviteľ slovenského a svetového animovaného filmu Viktor Kubal. Miesto svojho posledného odpočinku má na Martinskom cintoríne aj spisovateľ, predstaviteľ slovenskej modernej prózy Dominik Tatarka a tiež český astronóm Záviš Bochníček, ktorý pôsobil dlhé roky na Slovensku a bol aj riaditeľom Astronomického ústavu Slovenskej akadémie vied.