Sobota 06.06.2020
Dnes má meniny 
Norbert
°C
19.09.2019 12:10

Na cyklotrase Na bicykli po stopách histórie sa pripravuje montáž lávok


Ilustračná snímka, zdroj: tempish.com


S osádzaním dvoch cyklomostov na novovznikajúcej cyklotrase vedúcej z Trenčianskeho hradu až po hranicu s Českou republikou sa začne počas prvých októbrových dní.


Nová medzinárodná cyklotrasa povedie nielen popri najstaršom pútnickom mieste na Slovensku, ale i ponad rieky Vlára a Súčanka. V dvoch úsekoch, kde cyklotrasa križuje spomínané vodné toky, sa v súčasnosti pripravuje osadenie oceľových lávok.

„So samotnou montážou lávok sa pravdepodobne začne v prvých októbrových dňoch. Predpoklad je, že ako prvá sa osadí tá ponad rieku Vlára, po nej bude nasledovať montáž cyklomostu ponad Súčanku. Aktuálne prebieha druhý nástrek konštrukcie mosta a vyrábajú sa ložiská, aby bolo možné lávky osadiť,“ priblížili Radovan Hladký, poverený riadením Odboru dopravy na Úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja s tým, že stavebné práce pokračujú aj na ďalších úsekoch cyklotrasy, kde sa budujú konštrukčné vrstvy vozovky.

„Práce súvisiace so zlepšovaním podložia boli do dnešného dňa realizované na približne 1,5 km úseku cyklotrasy z celkových viac ako 6 km. V súčasnosti tieto práce prebiehajú v inundácii Váhu, s cieľom dokončenia ucelených úsekov,“ doplnil stavebný dozor Igor Ševčík.

Cieľom projektu Na bicykli po stopách histórie, na ktorom spolupracuje Trenčiansky samosprávny kraj s mestom Brumov – Bylinice (Česká republika), je vybudovať medzinárodnú cyklotrasu s turistickým a kultúrnym prínosom, ktorá bude zároveň aj praktickou, ekologickou a bezpečnou možnosťou dochádzania za prácou pre obyvateľov okolitých obcí.

Autor: (ts-tsk-Mgr. Matej Plánek)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.01.2018
Trenčiansky hrad prilákal vlani viac ako 120 000 návštevníkov
Počas roka 2017 to na Trenčianskom hrade žilo. Návštevníci mali okrem zaujímavých podujatí možnosť nahliadnuť do zrekonštruovaných priestorov Matúšovej veže, či po desaťročí skontrolovať presnosť hodín na Matejovej veži.
viac
14.07.2018
Začínajú prípravné práce na rekonštrukcii Južného opevnenia Trenčianskeho hradu
V budúcom týždni sa začne s budovaním dočasnej prístupovej cesty k Južnému opevneniu Trenčianskeho hradu cez lesopark Brezina tak, aby sa k opevneniu dostali ťažké vozidlá. Trenčiansky samosprávny kraj totiž už v najbližšom začne s avizovanou rekonštrukciou južného opevnenia.
viac
29.03.2019
Trenčiansky hrad v rámci Hodiny Zeme zmizne v tme
V sobotu 30. marca 2019 nám Hodina Zeme opäť pripomenie dôležitosť ochrany prírody. Pridať sa k celosvetovej kampani na ochranu planéty môže pritom každý. Stačí, keď v čase od 20.30 h do 21.30 h symbolicky vypnete svetlá vo svojej domácnosti.
viac
12.06.2019
Talenty si prevzali ocenenia v Delovej bašte na hrade Matúša Čáka
Za dosiahnuté výsledky vo vedomostných, záujmovo-umeleckých a športových súťažiach boli už po pätnástykrát ocenení žiaci základných i stredných škôl v Trenčianskom kraji. Všetkým talentom zablahoželal aj trenčiansky župan.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.83 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %