Piatok 10.07.2020
Dnes má meniny 
Amália
°C
11.07.2019 08:05

Na bezplatné wifi v centre sa už pripojilo 250-tis. zariadení


Ilustračná snímka, zdroj: Bratislavské noviny


K bezplatnej wifi sieti VisitBratislava, ktorá je k dispozícii v 13 lokalitách centra hlavného mesta, sa počas prevádzky pripojili používatelia prostredníctvom 250-tis. zariadení. "Ich počet naďalej stúpa," informovali TASR zástupcovia mestskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Tourist Board.


Pripojením užívateľ získa aj tipy, čo vidieť a zažiť v Bratislave, zoznam podujatí či ďalšie informácie o meste prepojením na web visitbratislava.com. „Za pomerne krátky čas sme dosiahli 1,6 milióna pripojení, čo naznačuje, že sa nám darí i týmto spôsobom propagovať podujatia a atraktívne miesta Bratislavy,“ uviedla predsedníčka predstavenstva BTB Alžbeta Melicharová. „Najviac pripojených je v mesiacoch júl až september, teda počas letnej turistickej sezóny,“ dodala.       

Wifi spoty pokrývajú veľké námestia v centre mesta a nábrežie Dunaja. „Najviac pripojených zariadení je na Hviezdoslavovom a Hlavnom námestí, pričom prevládajú mobilné zariadenia v slovenskom a anglickom jazyku. Užívatelia sú najčastejšie z rusky, nemecky a španielsky hovoriacich krajín,“ dodala Melicharová.       

Pokrytie bezplatným wifi by sa malo rozšíriť o ďalšie miesta, kde je veľká koncentrácia ľudí. Do siete by malo pribudnúť Námestie SNP, Hurbanovo námestie, Obchodná ulica, Poštová ulica, Kollárovo námestie, Michalská ulica, Ventúrska ulica, Sedlárska ulica a  Jedlíkova ulica.      

V budúcnosti sa plánuje uplatniť ešte geolokačný princíp. „Podľa miesta pripojenia sa používateľ dostane ku konkrétnej informácii o lokalite a pamiatkach v okolí,“ ozrejmila Melicharová. Pripomenula, že podobným spôsobom bol obsah upravený už počas tohtoročného svetového hokejového šampionátu, kedy po prihlásení sa do wifi siete mali užívatelia k dispozícii informácie o majstrovstvách sveta.       

Aktivity BTB súvisiace s prevádzkou wifi siete v centre Bratislavy boli realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.03.2017
Pozvánka na festival Hory a mesto 2017
Spoločnosť ASEKOL SK je už po piatykrát partnerom festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto, ktorý sa v Bratislavskom Auparku uskutoční od 22. do 26. marca 2017.
viac
22.04.2017
Bratislava spúšťa mestské fontány
Hlavné mesto začalo v piatok 21. apríla spúšťať mestské fontány a pitné fontánky. Medzi prvými budú spustené fontány v centre mesta a jeho okolí. Ďalšie budú uvedené do prevádzky postupne počas najbližších týždňov.
viac
26.06.2017
Bývalý chemický internát sa zmení na Centrum metropolitných inovácií
Pred rokom schválili poslanci dlhodobý prenájom bývalej SOŠ chemickej na Račianskej ulici v Bratislave Nadácii Cvernovka za účelom vytvorenia kreatívneho centra. „Cvernovkári“ sa najprv presťahovali do internátu a počas roka do školskej budovy preinvestovali takmer milión eur.
viac
08.04.2020
Mesto Hlohovec dočasne odpojilo bezplatné wifi zóny
Až do odvolania vyplo mesto Hlohovec internetové pripojenie v mestských wifi zónach. Dôvodom bolo podľa hovorkyne Zuzany Hrinkovej Siebenstichovej zamedzenie zoskupovania sa najmä mladých užívateľov internetu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %