Utorok 02.03.2021
Dnes má meniny 
Anežka
°C
19.02.2021 09:20

Starosta R. Kusý si vie predstaviť veľké vakcinačné centrum na NFŠ


Snímka zdroj: (FB / R.K.).


Starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý si vie predstaviť, že by vakcinačné centrum v rámci hlavného mesta vzniklo v priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ).


Podľa neho by mohlo ísť o najväčšie očkovacie centrum, kde by mohli denne proti ochoreniu COVID-19 zaočkovať do 6000 ľudí. Bezpečnosť by bola podľa neho zaručená.

„Zaručuje to inteligentná vzduchotechnika doplnená o najmodernejšiu ionizačnú technológiu, vďaka čomu sa vo vnútorných priestoroch kompletne vymení vzduch každých 15 minút. Riziko nákazy je tak úplne minimálne,” skonštatoval Kusý na sociálnej sieti po stredajšom (17. 2.) stretnutí so zástupcami štadióna.

Predmetné miesto, ktoré by mohlo byť najväčším nielen v Bratislave, ale pravdepodobne aj na Slovensku, by podľa jeho vyjadrení bolo pripravené takmer okamžite. „Zástupcovia štadióna sú v kontakte s odborníkmi a takéto centrum by tu mohlo vzniknúť už v marci, apríli,” poznamenal Kusý, poukazujúc aj na dobrú dopravnú dostupnosť.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR ubezpečuje, že pravidelne rokuje so zástupcami regiónov. „Naším spoločným cieľom je od marca rozbehnúť veľkokapacitné očkovacie centrá v jednotlivých častiach Slovenska,” uviedla hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová. Na otázku, či sú v rámci Bratislavy, respektíve Bratislavského kraja vytypované konkrétne lokality, ministerstvo neodpovedalo. Rovnako bez odpovede zostala otázka, či by bolo reálne vytvorenie vakcinačného centra na spomínanom futbalovom štadióne.

Rezort zdravotníctva zároveň pripomenul, že faktorom vplývajúcim na spustenie očkovacích centier je počet vakcín, ktoré krajina má, a ktoré zaobstarala prostredníctvom centrálneho nákupu cez Európsku úniu. „Vakcíny prichádzajú postupne, našou prioritou je zaočkovať čím skôr najviac ohrozené skupiny,” doplnila Eliášová.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) deklaruje záujem vybudovať na jeho území takéto centrum. „BSK má určite záujem, aby na území kraja vzniklo veľkokapacitné vakcinačné centrum,” povedal Michal Feik, riaditeľ odboru komunikácie a propagácie Úradu BSK.

Podotkol však, že priestory by mali spĺňať viacero dôležitých parametrov. Mali by byť dostatočné veľké, s kapacitou desať až dvadsať očkovacích tímov. Mali by tam byť zároveň priestory pre administratívu, lekárov a sestry a malo by byť dobré napojenie na internet. Zabudnúť by sa nemalo na dobrú dostupnosť a dostatočné parkovacie kapacity. „Národný futbalový štadión by mohol spĺňať tieto parametre,” poznamenal Feik.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.12.2018
Bratislavské Nové Mesto bude mať svoju prvú wifi zónu
Zóna s bezplatným pripojením na internet by mala vzniknúť v parku na Račianskom mýte. Mestská časť totiž v rámci projektu Európskej komisie WiFi4EU získala dotáciu 15.000 eur.
viac
08.04.2020
Nové Mesto odkladá spustenie pilotnej parkovacej rezidentskej zóny
Bratislavské Nové Mesto odkladá pre situáciu okolo nového koronavírusu spustenie pilotného rezidentského parkovania v okolí Tehelného pola.
viac
20.05.2020
Nové Mesto pripravuje veľkú zmenu rozpočtu pre pandémiu COVID-19
Bratislavské Nové Mesto sa, podobne ako ďalšie bratislavské mestské časti či iné samosprávy, pripravuje na veľkú zmenu rozpočtu v súvislosti s dosahmi pandémie nového koronavírusu.
viac
01.03.2021
Nové Mesto by mohlo po prázdninách otvoriť škôlky a prvý stupeň škôl
Bratislavské Nové Mesto by mohlo po prázdninách otvoriť všetky svoje materské školy a tiež prvý stupeň základných škôl. Starosta Rudolf Kusý ubezpečuje, že mestská časť urobí všetko pre to, aby boli školy a škôlky bezpečným miestom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %