Streda 23.09.2020
Dnes má meniny 
Zdenka
°C
13.02.2018 05:23

Myjava zvýši kapacitu materskej školy, investuje do nej viac ako 932-tis. eur


Ilustračná snímka - MŠ Bradáčova.


V Myjave zvýšia kapacitu materskej školy (MŠ) o 50 miest. V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu mesto investuje do jej rozšírenia 932-tis. eur.


      Cieľom je rozšírenie kapacity MŠ Bradáčova o 50 miest s tým, aby sa zvýšila dostupnosť kvalitného vzdelávania pre deti z Myjavy a okolitých obcí. Ide o zvýšenie hrubej zaškolenosti chlapcov a dievčat vo veku od troch do päť rokov pre zvládnutie povinnej školskej dochádzky, ozrejmil Hrin.      

V rámci projektu pôjde o rekonštrukciu hospodárskych pavilónov s novým dispozičným riešením a zvýšením energetickej účinnosti. Okrem priestorov na Bradáčovej ulici, sa zvýši kapacita aj na elokovanom pracovisku Hoštáky. V každom pavilóne tak vznikne jedna nová trieda s príslušným zázemím pre 25 detí. "V rámci rekonštrukcie pavilónu Bradáčova zároveň vznikne miestnosť pre špeciálneho logopéda. Súčasťou rekonštrukcie objektu bude i nevyhnutné vybavenie kuchyne a nákup interiérového vybavenia," doplnil hovorca.      

Na elokovanom pracovisku na ulici SNP bude dovybavená práčovňa, aby kapacitne vyhovovala a slúžila pre všetky pracoviská. V rámci úpravy areálu bude osadené športové zariadenie. "Rekonštrukciou dvoch budov MŠ zároveň dôjde k celkovému ročnému zníženiu spotreby primárnej energie a zníženiu emisií oxidu uhličitého," dodal Hrin.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.12.2019
Obec Varín rozšíri kapacitu materskej školy takmer za 385-tis. eur
Obec Varín v Žilinskom okrese zrekonštruuje a rozšíri kapacitu materskej školy za takmer 385-tis. eur. O výsledku verejného obstarávania informovala obec vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.
viac
01.06.2020
Rekonštrukciou MŠ na ulici M. Mišíka v Prievidzi sa zvýši jej kapacita
Objekt Materskej školy (MŠ) na Ulici M. Mišíka v Prievidzi kompletne zrekonštruujú. Práce, s ktorými začal dodávateľ v tomto období, majú za cieľ i zvýšenie jej kapacity, po nich by tak malo do MŠ chodiť o 20 detí viac.
viac
29.06.2020
Petržalčania môžu opäť požiadať o príspevok na dieťa v súkromnej MŠ
Petržalčania, ktorí v budúcom školskom roku 2020/2021 umiestnia svoje dieťa do súkromnej materskej školy (MŠ), môžu opäť požiadať o nenávratný finančný príspevok.
viac
22.07.2020
Mesto počas letných prázdnin rekonštruuje MŠ a ZŠ za 3,6 milióna eur
Mesto Košice počas letných prázdnin opravuje spolu 42 škôl a školských zariadení vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, hodnota prác dosahuje viac ako 3,6 milióna eur. Informoval o tom hovorca magistrátu Vladimír Fabian.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.91 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %