Streda 19.06.2024
Dnes má meniny 
Alfréd
°C
13.09.2023 01:05

MV SR vyhlásilo verejné obstarávanie na nákup stacionárnych radarov a kamier


Ilustračná snímka, zdroj: zilinak.sk


Ministerstvo vnútra SR spolu s Prezídiom Policajného zboru SR v snahe zvyšovať bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyhlásilo verené obstarávanie na nákup moderných technických prostriedkov, 279 stacionárnych radarov a analytických kamier na automatizované odhaľovanie dopravných priestupkov.


Predpokladaná hodnota celej zákazky je 72 707 922,92 eur bez DPH. Podmienky verejného obstarávania boli stanovené aj na základe prípravných trhových konzultácií s viac ako 20 potenciálnymi dodávateľmi zo Slovenska, Česka, Španielska či Poľska.

Predmetom verejného obstarávania je realizácia projektu "Automatizovaný systém odhaľovania porušení pravidiel cestnej premávky". 

Verejné obstarávanie zahŕňa nákup, montáž a sprevádzkovanie 279 stacionárnych radarov a analytických kamier na automatizované odhaľovanie prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti, prejazdu na červenú a nerešpektovanie značky STOP v predpokladanej hodnote 12 467 178,39 eur bez DPH. Táto súčasť zákazky je financovaná z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Do predmetu obstarávania sú zahrnuté aj iné nevyhnutné služby, predovšetkým servis k vytvoreným, upraveným informačným systémom a technickým zariadeniam, opcia na možný nákup ďalších meračov rýchlosti respektíve iných analytických kamier, poplatky za prenosy údajov.

Predmet zákazky zahŕňa overovanie, kalibráciu, prevádzku a servis týchto zariadení počas ôsmych rokov prevádzky v predpokladanej hodnote 6 949 352,05 eur bez DPH. Dobudovanie softvérovej infraštruktúry pre spracovanie údajov zo stacionárnych radarov a kamier s cieľom automatizovať proces zisťovania priestupkov a penalizovania porušovateľov pravidiel cestnej premávky v predpokladanej hodnote 1 837 602,42 eur bez DPH. Dobudovanie SW infraštruktúry je financované z Plánu obnovy a odolnosti SR. Počíta sa tiež so zabezpečením prevádzky, podpory a rozvoja uvedenej softvérovej infraštruktúry počas ôsmych rokov v predpokladanej hodnote 3 337 660,81 eur bez DPH.

S cieľom budúceho rozširovania tejto infraštruktúry je predmetom zákazky aj opcia, teda možnosť nákupu ďalších 650 stacionárnych radarov a analytických kamier, vrátane ich následného overovania, prevádzky a servisu počas ôsmych rokov v celkovej predpokladanej hodnote 43 188 986,91 eur bez DPH.Verejné obstarávanie zahŕňa aj doplnkové tovary a služby ako realizácia dopravného značenia, či zabezpečenie konektivity zariadení. 

 

Autor: (Zdroj: MV SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.11.2016
Verejné obstarávanie: predpoklad úspechu je v poznaní najčastejších chýb
Úrad pre Verejné obstarávania sa pomerne detailne venoval najčastejším chybám a nedostatkom v procese verejného obstarávania. Tie sme spracovali v štruktúrovanej forme, vďaka čomu je vhodné ich vnímať aj ako účinný spôsob predchádzania nesprávnym postupom, alebo nepresnej interpretácii zákona.
viac
03.03.2020
Úrady budú povinné obstarávať nazeleno automobily aj kancelárske potreby
Envirorezort predstavil produktové skupiny, u ktorých sa bude uplatňovať zelené verejné obstarávanie. Týka sa to cestnej dopravy, kopírovacieho a grafického papiera, počítačov a monitorov.
viac
19.11.2020
DPB vyhlásil tender na nákup 30 nových električiek
V Bratislave pribudne 30 nových jednosmerných, nízkopodlažných a klimatizovaných električiek.
viac
15.07.2021
Zelené verejné obstarávanie na Slovensku sa polepšilo
Ministerstvo životného prostredia včera informovalo vládu o úrovni implementácie Národného akčného plánu pre zelené verejné obstarávanie za rok 2020, ktorého cieľom bolo dosiahnuť aby orgány štátnej správy zabezpečovali zeleným verejným obstarávaním 50 % zákaziek.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %