Utorok 07.02.2023
Dnes má meniny 
Vanda
°C
23.01.2020 11:50

Ministerstvo kultúry otvára nový dotačný program


Ministerstvo kultúry otvára nový dotačný program. Snímka zdroj: (MK SR)


Úspešný projekt ministerky kultúry Ľubice Laššákovej a premiéra Petra Pellegriniho Folklór – duša Slovenska pokračuje v novej podobe aj v tomto roku. Do 5. februára 2020 môžu záujemcovia podať žiadosť o dotáciu v programe Podpora miestnej a regionálnej kultúry. Pripravených je 2 milióny eur.


Z iniciatívy ministerky Ľubice Laššákovej rezort kultúry otvára nový dotačný program v oblasti podpory miestnej a regionálnej kultúry. „Mojou prioritou je, aby sme uchovali pre ďalšie generácie umelecký odkaz našich predkov. Preto som iniciovala v tomto roku nový dotačný program, ktorý podporí aktivity neprofesionálnych združení, ale aj jednotlivcov. Folklór je kultúrnou dušou slovenského národa. Stelesnený v hudobnej, hereckej, tanečnej i dramatickej komunikácií v nás vytvára hlbokú kultúrnu stopu a formuje naše národné črty,“ hovorí Ľubica Laššáková.

Snahou ministerky je i naďalej podporovať miestnu a regionálnu kultúru. Preto iniciovala novú výzvu na predkladanie žiadostí v tomto kalendárnom roku, ktorá je novým nástupcom projektu Folklór – duša Slovenska. Slovenský folklór takto získa opäť výraznú podporu zo strany štátu. O finančnú dotáciu sa môžu do 5. februára 2020 uchádzať neprofesionálne folklórne telesá, ale aj individuálni ľudoví umelci.

Všetky potrebné informácie k programu Podpora miestnej a regionálnej kultúry ako aj k informáciám ohľadne podania žiadosti nájdete na webovom sídle Ministerstva kultúry SR: http://www.culture.gov.sk/vdoc/842/podpora-miestnej-a-regionalnej-kultury-2020-359.html .

Autor: (ts-mksr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.02.2020
Termín na predkladanie žiadostí o dotáciu sa predlžuje
Ministerstvo kultúry SR pre veľký záujem predlžuje termín na predkladanie žiadostí o dotáciu v rámci programu Podpora miestnej a regionálnej kultúry z 5. 2. 2020 na 12. 2. 2020.
viac
22.12.2020
Hlavné mesto podporí kultúru aj v roku 2021
Hlavné mesto Bratislava podporí kultúru aj v budúcom roku. V rámci grantového programu Strategická podpora kultúrnych podujatí vyhlásilo výzvu pre rok 2021, vyčlenených je 130 000 eur.
viac
08.08.2022
Po dvoch vynechaných ročníkoch sa uskutoční Hontianska paráda Hrušov
Po dvoch vynechaných ročníkoch sa tento rok uskutoční letný folklórny festival Hontianska paráda Hrušov v okrese Veľký Krtíš. Potvrdila to Mária Augustínová z hrušovského obecného úradu s tým, že 25. ročník podujatia bude od 19. do 20. augusta v osvedčenej a zaužívanej programovej štruktúre.
viac
30.09.2022
Pod Poľanu sa po prestávke opäť vracajú tradičné Dni mesta Detva
Pod Poľanu sa po prestávke spôsobenej pandémiou nového koronavírusu opäť vracajú tradičné Dni mesta Detva. Podujatie, ktoré počas prvého októbrového víkendu prinesie folklór, jarmok i výstavu ovocia, zeleniny a kvetov. Samospráva o programe informuje na svojej oficiálnej webstránke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %