Sobota 30.05.2020
Dnes má meniny 
Ferdinand
°C
25.06.2019 04:40

Mestská časť Petržalka zvýši kapacity v materských školách


Ilustračná snímka, zdroj: .skolskyportal.sk


Do konca septembra 2019 plánuje Stredisko služieb školám a školským zariadeniam Petržalka zvýšenie kapacít materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Petržalka o 70 miest,.


„Najviac diskutovanou témou ostatných mesiacov je nedostatok kapacít detí v materských školách, preto sa okrem návrhu nového VZN budeme usilovať zvýšiť kapacity detí v škôlkach o čo najviac miest. Prerobenie voľných nebytových priestorov a školníckych bytov na nové triedy je najrýchlejší a najefektívnejší možný spôsob,“ uviedol starosta Petržalky Ján Hrčka.

Do konca septembra 2019 plánuje Stredisko služieb školám a školským zariadeniam Petržalka zvýšenie kapacít materských škôl  v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Petržalka o 70 miest:

MŠ Röntgenova 16 o 24 miest – prerobenie bytu a časti prízemia pavilónu na triedu, MŠ Lietavská 1 o 18 miest – prerobenie časti voľných nebytových priestorov na triedu,  MŠ Turnianska 6 o 18 miest – rovnako prerobenie časti nebytových priestorov na triedu, MŠ Lietavská 1 o 5 miest – doplnenie WC a umývadla v umyvárni triedy predškolákov v južnej časti prízemia pavilónu detských jaslí, MŠ Strečnianska 2 o 5 miest – doplnenie WC a umývadla v umyvárni triedy predškolákov, v južnej časti prízemia pavilónu detských jaslí.

V druhom kole sa bude pracovať na uvoľnení služobných bytov v MŠ Iľjušinova 1, MŠ Turnianska 6, MŠ Ševčenkova 35 a MŠ Lietavská 1, čím sa rozšíria kapacity materských škôl do konca roka o štyri triedy, čiže ďalších 96 miest. Doterajší nájomníci služobných bytov dostanú adekvátne náhradné ubytovanie.

Autor: (ts-MÚ Petržalka)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.04.2017
Budova bývalej škôlky je nebezpečná
Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja dnes na mimoriadnom brífingu reagovali na nepravdivé informácie, ktoré zazneli na tlačovej konferencii župných poslancov Rudolfa Kusého a Eduarda Demela ohľadom predaja budovy materskej školy na Znievskej ulici č. 4 v MČ Bratislava – Petržalka.
viac
06.03.2019
V Hlohovci rozšírili kapacitu materských škôl o 50 miest
V Hlohovci rozšírili od pondelka (4. 3.) kapacitu materských škôl o dve nové triedy, ktoré vznikli pri Základnej a materskej škole na Koperníkovej ulici. TASR o tom informovala referentka pre komunikáciu v Hlohovci Zuzana Hrinková Siebenstichová.
viac
13.05.2019
Hrčka: Do materských škôl bude prijatá väčšina petržalských detí
Podľa čísel, ktoré máme k dispozícii to vyzerá tak, že 9 z 10 detí, ktorých rodičia majú trvalý pobyt v Petržalke a dosiahnu k 31. 8. 2019 vek 3 roky, budú mať miesto v niektorej z petržalských škôlok.
viac
31.01.2020
Petržalka predstavila nový projekt „Spoločne EKO“
Projekt „Spoločne EKO“, ktorý inicioval starosta mestskej časti Petržalka Ján Hrčka, sa zameriava na posilnenie osvety v oblasti trvalo udržateľného rozvoja na pôde materských škôl.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %