Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
04.03.2024 10:00

Mesto zakúpilo päť nových defibrilátorov


Ilustračná snímka: mesto Pezinok


Mesto Pezinok zakúpilo päť nových automatizovaných externých defibrilátorov (AED). Prístupné sú na miestach so zvýšenou koncentráciou ľudí. TASR o tom informovali z mestského úradu.


"Defibrilátory zachraňujú život. Práve v neočakávaných situáciách musíme byť pripravení zachrániť to najcennejšie, čo máme. Preto som veľmi rád, že sa nám podarilo nákup a inštaláciu zrealizovať," skonštatoval primátor Pezinka Roman Mács.         

Nový defibrilátor sa nachádza na budove Pezinského kultúrneho centra na Holubyho ulici, pri Materskej škole gen. Pekníka, v Dennom centre na Cajlanskej ulici, pri novej pumptrackovej dráhe na Fajgalskej ceste a na plavárni na Komenského ulici. Mestským defibrilátorom disponuje zároveň aj mestský úrad na Radničnom námestí, ktorý je v správe stálej služby mestskej polície.         

Mesto zároveň žiada občanov, aby v prípade potreby použitia postupovali podľa pokynov uvedených pri každom nainštalovanom defibrilátore. Kód na otvorenie prístroja dostanú po zavolaní na tiesňovú linku 155 alebo 112. Počas záchrany života je podľa samosprávy dôležité neustále počúvať pokyny prístroja a záchranára na linke.         

Tri nové defibrilátory má napríklad aj bratislavská mestská časť Záhorská Bystrica, ktorá zároveň zorganizovala ukážku práce s nimi. Defibrilátory sú umiestnené na fasáde miestneho úradu na Námestí rodiny, na budove futbalových šatní a v športovej hale.         

"Defibrilátory vnímame ako nástroj dostupnej zdravotnej pomoci pre všetkých. Zatiaľ žiadny z nich nebol použitý, no v prípade potreby sme pripravení tento počet zvýšiť," podotýka starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.09.2016
V Považskej Bystrici pribudne 86 nájomných bytov vyššej a strednej kategórie
V Považskej Bystrici sa po niekoľkoročnej stagnácii opäť rozbieha výstavba nájomných bytov. Po bytovom dome na sídlisku SNP pri športovej hale začali s výstavbou bytových domov ďalšie dve súkromné spoločnosti.
viac
14.05.2019
Športová hala v Záhorskej Bystrici je už k dispozícii školákom
Multifunkčnú športovú halu v bratislavskej Záhorskej Bystrici, ktorá vnikla rekonštrukciou pôvodnej telocvične v areáli základnej školy, už môžu využívať školáci v rámci telocviku. Od septembra bude k dispozícii aj pre športové kluby z mestskej časti a širokú verejnosť.
viac
12.06.2020
Revitalizáciu športového areálu chcú ukončiť do konca prázdnin
Práce na revitalizácii školského športového areálu v Záhorskej Bystrici by mali termínovo ukončiť tak, aby ho mohli žiaci i verejnosť využívať od začiatku nového školského roka.
viac
11.05.2022
Budovu internátu v Záhorskej Bystrici premenia na nájomné byty
Opustenú budovu internátu v bratislavskej Záhorskej Bystrici premenia na mestské nájomné byty. Rekonštrukciou má vzniknúť zhruba 90 nových bytov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %