Sobota 11.07.2020
Dnes má meniny 
Milota
°C
20.09.2019 09:25

Mesto vydalo publikáciu k okrúhlemu výročiu Nežnej revolúcie


Publikácia Nežná revolúcia v Šali.


Radnica v Šali vydala k 30. výročiu Nežnej revolúcie publikáciu, ktorá zachytáva udalosti z novembra 1989. Autorom knihy je Miroslav Demín.


Súčasťou publikácie sú dokumenty, fotografie a autentické výpovede ľudí, ktorí sa v roku 1989 občiansky angažovali. Zaujímavosťou je aj krátke video. Čitatelia knihy si môžu pozrieť po načítaní QR kódu záznam z protestného zhromaždenia, ktoré sa v Šali konalo 2. decembra pri dome kultúry.      

Podľa radnice je 17. november 1989 jedným z najdôležitejších dní našej novodobej histórie. „V záujme mesta bolo tieto historické udalosti zmapovať a uchovať pre ďalšie generácie, pretože dianie v meste je súčasťou jeho histórie. Nová publikácia tento okamih zachytáva nielen na lokálnej úrovni, ale aj v kontexte diania na Slovensku,“ informovala radnica.      

Publikácia je nepredajná a verejnosti bude distribuovaná v rámci podujatí konaných pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie. „Elektronická verzia publikácie bude dostupná na webovej stránke mesta Šaľa v mesiaci november,“ pripomína radnica.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.11.2016
Na Cyklomoste slobody vyrastie železná opona
Súčasťou šiesteho ročníka Festivalu slobody bude aj Víkend zatvorených hraníc, ktorý spoluorganizuje Bratislavský samosprávny kraj. Na Cyklomoste slobody tak od 18. do 20. novembra bude musieť každý spomaliť a okúsiť tak atmosféru totality.
viac
29.10.2019
K 30. výročiu Nežnej revolúcie je pripravený pestrý kultúrny program
Okrúhle výročie Nežnej revolúcie si pripomenieme rôznorodými aktivitami. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková sa usilovala o to, aby nám náš historický míľnik pripomenul kultúrny program, ktorý tematický zachytáva udalosti Novembra ´89.
viac
09.11.2019
Výročie Nežnej revolúcie v znamení originálnych kultúrnych aktivít
Pri príležitosti okrúhleho výročia Nežnej revolúcie sú pre verejnosť pripravené rôznorodé kultúrne podujatia. Udalostiam a odkazu Novembra ´89 sú venované aj originálne výstavné, divadelné či filmové projekty.
viac
14.11.2019
Žilina si na námestiach pripomenie 30. výročie novembra 1989
Sériou kultúrnych a spoločenských podujatí si novembrové udalostí z roku 1989 pripomenie aj Žilina. Program, ktorý pripravila samospráva v spolupráci so žilinskými kultúrnymi inštitúciami, ponúkne výstavy, besedy, divadelné predstavenia či konferencie o Nežnej revolúcii.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %