Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
25.05.2024 02:10

Mesto v sobotu otvára nový Skatepark Janka Kráľa


Snímka Teraz.sk


Mesto Bratislava otvorí v sobotu (25. 5.) nový Skatepark Janka Kráľa. K dispozícii bude nielen pre skateboardistov, ale aj pre priaznivcov kolieskových športov vrátane korčúľ, kolobežiek alebo BMX. Spolu s ním v sobotu znovu otvoria aj workoutové ihrisko Cvičko pod Mostom SNP.


Nový skatepark s rozlohou 1350 metrov štvorcových má byť jedným z najväčších na Slovensku. TASR o tom informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla.         

"Nový Skatepark Janka Kráľa spolu so susedným Cvičkom predstavujú výnimočný športový priestor na zmysluplné, aktívne trávenie voľného času a stretávanie sa rôznych komunít a ja som presvedčený, že si ho Bratislavčania, Bratislavčanky zamilujú," uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.         

Viceprimátorka Bratislavy Lenka Antalová Plavuchová poznamenala, že mesto potrebuje viac športovísk pre deti a mladých ľudí, ktorí radi trávia čas v meste.         

Skatepark sa podľa mesta nachádza na výbornom mieste, v centre, obklopený zeleňou, v blízkosti viacerých cyklotrás a liniek MHD. Rôzne komunity tu podľa neho nájdu miesto, kde sa môžu vďaka ochrane mosta stretávať aj počas dažďa a zásluhou obnovenia osvetlenia v pôvodných mostných nikách môže byť využiteľný aj po zotmení.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.09.2016
Víkend plný športu pre všetkých
Oslava športu, zdravého životného štýlu a prezentácia rôznych druhov športových aktivít. To všetko prinesie druhý ročník podujatia Bratislava, športujúce mesto, ktoré privíta športových nadšencov druhý septembrový víkend a to pod holým nebom v Sade Janka Kráľa.
viac
30.09.2018
Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši otvorilo Jánošíkovu záhradu
Priestor za budovou mestského Múzea Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši je opäť o niečo atraktívnejší pre verejnosť, v uplynulých dňoch tam otvorili Jánošíkovu záhradu. Tá je plná atrakcií pre rodiny s deťmi, materské školy a všetkých, ktorí sa radi zabávajú.
viac
16.07.2021
Bratislava má novú kultúrnu scénu, otvorili ju v Sade J. Kráľa
V bratislavskom Sade Janka Kráľa otvorili vo štvrtok novú kultúrnu scénu, ktorá spestrí program 46. ročníka mestského festivalu Kultúrne leto.
viac
18.06.2022
V Sade Janka Kráľa si dnes budete môcť vychutnať atmosféru stredoveku
Po ročnej prestávke sa najbližšiu sobotu návštevníci Sadu Janka Kráľa opätovne presunú do stredoveku. Nechýbať budú dobový tábor, šermiarske vystúpenia, turnaje, či obľúbená veľká poľná bitka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %